Pink

Pink fot. Pink

Pink

Już za sprawą swojego debiutu, P!nk została zauważona i szybko zdobyła popularność, za sprawą swojego bezpretensjonalnego talentu wokalnego oraz ciętych, bezkompromisowych tekstów.

lecia Moore zyskała przydomek Pink w dzieciństwie.  Wszystko ze względu na swoją karnację, jednak ostatecznie przekonała ją do tej ksywki postać Mr. Pinka z filmu Quentina Tarantino "Wściekłe psy".

Artyystka pochodzi z Filadelfii.  Swoją przygodę ze sceną rozpoczęła śpiewając w klasycznym, kościelnym chórze gospel, a jednocześnie w kapeli punkowej.  Zawsze jej idolami byli Janis Joplin, Jimi Hendrix, Billy Joel,Guns N' Roses, Green Day i 2Pac. Śpiewała również chórki w rapowej formacji, a w piątkowe wieczory spędzała w klubach. W jednym z nich odnalazł ją łowca talentów i zwerbował do zespołu R&B, którym zainteresowała się wytwórnia LaFace.

Debiutancki krążek,"Can't Take Me Home" z 2000 roku odniósł za Oceanem spory sukces i dwukrotnie pokrył się platyną. Pochodzą z niego takie hity jak "There You Go" "Most Girls" i "You Make Me Sick".

Do tej pory artystka wydała siedem studyjnych krążków, które na całym świecie rozeszły się w nakładzie dziesiątek milionów egzemplarzy. Ostatni album Pink, "The Truth About Love" ukazał się 14 września 2012 roku. 

Jej rodzicami są: Judith Moore - pielęgniarka, z pochodzenia żydowskiego oraz Jim Moore - żołnierz, katolik. Jej przodkowie wyemigrowali z Irlandii, Niemiec i Litwy. W 2001 roku związała się z kierowcą wyścigowym, Careyem Hartem. 7 stycznia 2006 r. w Kostaryce wzięli ślub, rozstali się w 2008 roku. Pink nie złożyła jednak papierów rozwodowych i para pozostała w separacji. Para ponownie zeszła się w 2009 roku.

Oficjalna strona artystki: www.pinkspage.com/us/home