Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pink

Pink fot. Pink

Pink

Już za sprawą swojego debiutu, P!nk została zauważona i szybko zdobyła popularność, za sprawą swojego bezpretensjonalnego talentu wokalnego oraz ciętych, bezkompromisowych tekstów.

lecia Moore zyskała przydomek Pink w dzieciństwie.  Wszystko ze względu na swoją karnację, jednak ostatecznie przekonała ją do tej ksywki postać Mr. Pinka z filmu Quentina Tarantino "Wściekłe psy".

Artyystka pochodzi z Filadelfii.  Swoją przygodę ze sceną rozpoczęła śpiewając w klasycznym, kościelnym chórze gospel, a jednocześnie w kapeli punkowej.  Zawsze jej idolami byli Janis Joplin, Jimi Hendrix, Billy Joel,Guns N' Roses, Green Day i 2Pac. Śpiewała również chórki w rapowej formacji, a w piątkowe wieczory spędzała w klubach. W jednym z nich odnalazł ją łowca talentów i zwerbował do zespołu R&B, którym zainteresowała się wytwórnia LaFace.

Debiutancki krążek,"Can't Take Me Home" z 2000 roku odniósł za Oceanem spory sukces i dwukrotnie pokrył się platyną. Pochodzą z niego takie hity jak "There You Go" "Most Girls" i "You Make Me Sick".

Do tej pory artystka wydała siedem studyjnych krążków, które na całym świecie rozeszły się w nakładzie dziesiątek milionów egzemplarzy. Ostatni album Pink, "The Truth About Love" ukazał się 14 września 2012 roku. 

Jej rodzicami są: Judith Moore - pielęgniarka, z pochodzenia żydowskiego oraz Jim Moore - żołnierz, katolik. Jej przodkowie wyemigrowali z Irlandii, Niemiec i Litwy. W 2001 roku związała się z kierowcą wyścigowym, Careyem Hartem. 7 stycznia 2006 r. w Kostaryce wzięli ślub, rozstali się w 2008 roku. Pink nie złożyła jednak papierów rozwodowych i para pozostała w separacji. Para ponownie zeszła się w 2009 roku.

Oficjalna strona artystki: www.pinkspage.com/us/home