Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

SOL

SOL fot. The Sol

SOL

Sześcioosobowy, szwedzki zespół. Jego lider, a zarazem wokalista i kompozytor, Johan Stattin, określił ich muzyke jako granie przypominające "szykownych włóczęgów". 

Sześcioosobowy, szwedzki zespół. Jego lider, a zarazem wokalista i kompozytor, Johan Stattin, określił ich muzyke jako granie przypominające "szykownych włóczęgów". Johan w 2012 roku skończył dopiero 28 lat, ale w Szwecji nie jest postacią anonimową. Wraz z pięcioma kolegami dużo koncertował w klubach Sztokholmu i okolic stolicy naszego sąsiada z drugiej strony Bałtyku.

The SOL pierwszy duży sukces osiągnęli w 2011 roku. Wtedy właśnie premierę miał ich singel "Say Hello", do którego zrealizowano wideoklip. Krytycy, słusznie opisywali kawałek jako "pop, któremu nie sposób się oprzeć". Szwedzka gazeta "Expressen" określił piosenkę mianem hymnem lata 2011. Ciepłe brzmienie, śliczne melodie, cudownie bujający rytm i kojący głos Johana, emanujący spokojem oraz optymizmem, zachwycił nie tylko szwedzką publiczność.

Obecnie Johan wraz z kolegami z The SOL dzielą swój czas na koncerty w całej Szwecji oraz na pracę w studiu nad piosenkami, które znajdą się na debiutanckiej płycie. Nie jest to łatwe, bo popularność zespołu, wywołana znakomitym wspomnianym singlem "Say Hello" sprawiła, że wszystkie liczące się festiwale w Szwecji chciałby mieć w programie występ tej kapeli.

Muzycy zapewniają, że płyta ukaże się już wkrótce. Własnie pokazali światu swoją kolejną piosenkę - "Hey Little Gril".