Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sheryl Crow

Sheryl Crow

Sheryl Crow

Muzyka wykonywana przez Sheryl Crow od dawna odzwierciedlała jej muzyczne pasje z młodzieńczych lat,

Muzyka wykonywana przez Sheryl Crow od dawna odzwierciedlała jej muzyczne pasje z młodzieńczych lat, które spędziła w Kennett w stanie Missourie. Do chwili obecnej na całym świecie rozeszło się 30 milionów płyt Sheryl Crow. Jej ostatni album z 2008 roku - "Detours" osiągnął wynik czterech milionów. Każda z poprzednich płyt studyjnych osiągała pierwszą dziesiątkę list sprzedaży i pokrywała się platyną.

Debiutancka "Tuseday Night Music Club" dotarła do trzeciego miejsca, osiągnęła siedmiokrotną platynę i zdobyła trzy statuetki Grammy (w kategorii Debiutant, Płyta Roku i najlepszy kobiecy wokal pop, za pochodzący z płyty utwór "All I Wanna Do"). Okryty trzykrotną platyną album z 1996 roku - "Sheryl Crow" (najwyższe 6-te miejsce na listach) zdobył Grammy w kategorii Najlepszy album rockowy i najlepszy wokal kobiecy - muzyka rockowa za "If It Makes You Happy".

Platynowy "The Globe Sessions" z 1998 roku (miejsce 5) również został nagrodzony Grammy za najlepszy album rockowy a wybrane z niego single: "Everyday Is A Winding Road" i "My Favourite Mistake" znalazły się na popowej TOP 20. Nowe tysiąclecie przyniosło płytę "C'mon, C'mon" (2002). Pochodząca z niej piosenka - "Soak Up The Sun", dotarła do pierwszej dwudziestki list sprzedaży osiągając status złota, a utwór "Steve McQueen" zdobył kolejną statuetkę Grammy w kategorii najlepszy kobiecy wokal - muzyka rockowa.

Wydana w 2003 roku kompilacja największych hitów "The Very Best Of Sheryl Crow" sprzedała się osiągając poczwórną platynę i wspięła się do drugiego miejsca na listach. Znalazło się na niej jedno nowe nagranie - "The First Cut Is The Deepest"- przeróbka utworu Cata Stevensa. Na wydanym w 2005 roku, platynowym "Wildflower" (również drugie miejsce), w piosence "Always On Your Side" zaśpiewał Sting.

Sheryl jest również aktywistką polityczną oraz angażuje się w działalność organizacji charytatywnych.

strona oficjalna: www.sherylcrow.com