Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 28794, ID obiektu: 28832

Sheryl Crow

Sheryl Crow

Sheryl Crow

Crow Sheryl

Muzyka wykonywana przez Sheryl Crow od dawna odzwierciedlała jej muzyczne pasje z młodzieńczych lat,

Muzyka wykonywana przez Sheryl Crow od dawna odzwierciedlała jej muzyczne pasje z młodzieńczych lat, które spędziła w Kennett w stanie Missourie. Do chwili obecnej na całym świecie rozeszło się 30 milionów płyt Sheryl Crow. Jej ostatni album z 2008 roku - "Detours" osiągnął wynik czterech milionów. Każda z poprzednich płyt studyjnych osiągała pierwszą dziesiątkę list sprzedaży i pokrywała się platyną.

Debiutancka "Tuseday Night Music Club" dotarła do trzeciego miejsca, osiągnęła siedmiokrotną platynę i zdobyła trzy statuetki Grammy (w kategorii Debiutant, Płyta Roku i najlepszy kobiecy wokal pop, za pochodzący z płyty utwór "All I Wanna Do"). Okryty trzykrotną platyną album z 1996 roku - "Sheryl Crow" (najwyższe 6-te miejsce na listach) zdobył Grammy w kategorii Najlepszy album rockowy i najlepszy wokal kobiecy - muzyka rockowa za "If It Makes You Happy".

Platynowy "The Globe Sessions" z 1998 roku (miejsce 5) również został nagrodzony Grammy za najlepszy album rockowy a wybrane z niego single: "Everyday Is A Winding Road" i "My Favourite Mistake" znalazły się na popowej TOP 20. Nowe tysiąclecie przyniosło płytę "C'mon, C'mon" (2002). Pochodząca z niej piosenka - "Soak Up The Sun", dotarła do pierwszej dwudziestki list sprzedaży osiągając status złota, a utwór "Steve McQueen" zdobył kolejną statuetkę Grammy w kategorii najlepszy kobiecy wokal - muzyka rockowa.

Wydana w 2003 roku kompilacja największych hitów "The Very Best Of Sheryl Crow" sprzedała się osiągając poczwórną platynę i wspięła się do drugiego miejsca na listach. Znalazło się na niej jedno nowe nagranie - "The First Cut Is The Deepest"- przeróbka utworu Cata Stevensa. Na wydanym w 2005 roku, platynowym "Wildflower" (również drugie miejsce), w piosence "Always On Your Side" zaśpiewał Sting.

Sheryl jest również aktywistką polityczną oraz angażuje się w działalność organizacji charytatywnych.

strona oficjalna: www.sherylcrow.com

Sheryl Crow

fot. Universal Music Group

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Hits And Rarities Album 1