Sorry Boys

Sorry Boys fot. fot. Bartłomiej Głowacki / facebook.com/sorryboysmusic

Sorry Boys

Kraj: Polska

gatunek: alternative, rock

Poslak formacja Sorry Boys została założona w Warszawie i zadebiutowała w 2010 r. albumem „Hard Working Classes”, wydanym przez wytwórnię Mystic Production. Płyta spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród słuchaczy i recenzentów. Jescze przed premierą debiutanckiego krążka, grupa została zauważona zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2008 r. utwór „Winter” znalazł się na kompilacji z cyklu Minimax, sygnowanej przez Piotra Kaczkowskiego. W tym samym roku zespół został wyłoniony przez brytyjskiego organizatora jako polski reprezentant na GBOB 2008, w którym wzięli udział muzycy z 30 krajów świata. Grupa zdobyła statuetkę „Best New Band Poland”. W 2009 r. decyzją kapituły PAM London, Sorry Boys otrzymał nagrodę „Największa Nadzieja 2009” w ramach PAM London Awards.
Zespół Sorry Boys ma na swoim koncie dwie trasy promujące "Hard Working Classes", w największych miastach w Polsce. Wystąpili również jako gość trasy m.in. Hey i Brodki oraz jako support I Blame Coco. Wyjątkowym wydarzeniem w biografii Sorry Boys jest koncert podczas pokazu kolekcji Macieja Zienia w Soho Factory w 2011 r., ponieważ był szeroko komentowany w branży modowej.
W listopadzie 2013 r ukazała się druga płyta zespołu - “Vulcano”.  Drugi album również narobił sporo zamieszania wśród słuchaczy i dziennikarzy. Płyta znalazła się również wysoko w wielu podsumowaniach najlepszych płyt 2013. Na krążku znalazło się dziesięć kompozycji, do których teksty, w tym jeden w języku polskim, napisała Bela Komoszyńska. Za produkcję muzyczną albumu „Vulcano” odpowiada Marek Dziedzic. Materiał został zmiksowany przez Adama Toczko, Bartosza Dziedzica oraz Bogdana Kondrackiego. Natomiast za mastering całej płyty odpowiedzialny jest Adam Toczko.
Trzeci album grupy zatytułowany “Roma” ukazał się w listopadzie 2016 roku. Napisany w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów. Roma przywołuje Rzym - miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. "Patronem Romy jest Apollo - bóg muzyki, poezji, miłości i światła - przewodnich tematów albumu.” - mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska.
Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych - od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.
Produkcją muzyczną zajął się ponownie Marek Dziedzic. Mixy i mastering zrealizował Marcin Gajko. Album "Roma" został nominowany do nagrody Fryderyka 2017 w kategorii Album Roku Muzyka Alternatywna.
Bela Komoszyńska - głos, instrumenty klawiszowe
Tomasz Dąbrowski - gitary
Piotr Blak - gitara, instrumenty klawiszowe
Maciek Gołyźniak - perkusja
Bartosz Mielczarek - bas, instrumenty klawiszowe