Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 39200, ID obiektu: 39475

Steve Miller

Steve Miller (Afterlife)

Steve Miller

Znajdź informacje o najpopularniejszym producencie na Wyspach Brytyjskich. Steve Miller - bio, kariera, dyskografia na Radio ZET.

Steve Miller

kraj: Wielka Brytania

gatunek: downtempo

Steve Miller jest jednym z najpopularniejszych producentów muzycznych na Wyspach Brytyjskich w stylu downtempo. Jego kunszt gry doceniany jest na całym świecie – występował on w czołowych klubach oraz spotach imprezowych (jak chociażby na Ibizie). Jego styl muzyczny określany jest jako bogactwo, przejmującego dźwięku, które przenika do samej głębi, przynosząc niesamowite pozytywne uniesienia. Wśród swoich głównych inspiracji muzycznych artysta wymienia między innymi takich artystów jak: Lalo Schifrin, John Barry, Kruder & Dorfmeister, Banzai Republic, Herbie Hancock,Plastic Bertrand, Max Sedgley, Isaac Hayes, Jimi Hendrix, Joe Clausell, Quincy Jones, Raiders of the Lost Dub, Freddy Fresh, Jose Padilla oraz style funk, dub, hip hop, house, flamenco, latin.

Jako Afterlife Miller stworzył otwierające tracki do kompilacji: Café del Mar vol.7 oraz Café del Mar vol.8. Produkuje on najwyższej klasy muzykę chilloutową, czego niezbicie dowiódł jego klasyczny już album „Simplicity 2000”. W trakcie swojej kariery współpracował on z najlepszymi ze świata muzyki jak:  K - Klass, Jose Padilla, Chris Coco, Lenny Ibizarre, Cathy Battistessa, Matt Black oraz wieloma innymi.  Pierwsze produkcje Steve’a utrzymane były w takich stylach jak latin jazz, reggae oraz house. Swoje umiejętności szlifował pod okiem legendarnego Karla Pittersona.

Pierwszy raz pojawił się jako Afterlife na The Glade podczas Glastonbury Festiwal w 2000 roku. Publiczność była wyjątkowo zaskoczona jego pojawieniem się, ponieważ nie spodziewali się tak wymownego chilloutu w wykonaniu Millera. Nowy styl gry muzyka został szybko przyjęty i pokochany zarówno przez krytyków, jak i nowych fanów, dając nowemu projektowi muzycznemu niezbędną siłę napędową. Po tym sukcesie Steve zaczął występować na Ibizie podczas między innymi 20 rocznicy Cafe Del Mar.

Steve Miller jest prawdziwym melodycznym mistrzem, wiele z jego utworów to niekwestionowane chilloutowe hity, które stanowią inspiracyjną pożywkę dla różnorodnych artystów na całym świecie. Jego albumy powstają przy współpracy z najlepszymi oraz prezentują sobą wyjątkową muzyczną głębię. Steve znacznie odstaje od innych artystów tworzących swoje przeboje w podobnych stylach między innymi, dlatego jego muzyka określana jest przez krytyków, jako chill przez wielkie „C”.