Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Urszula

Urszula

Urszula

Urszula, prawdziwe nazwisko to Urszula Kasprzak. Urodzona 7 lutego 1960 roku w Lublinie.

Urszula, prawdziwe nazwisko to Urszula Kasprzak. Urodzona 7 lutego 1960 roku w Lublinie. Rozpoczęła studia na Wydziale Wychowania Muzycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Jej pierwszym poważnym osiągnięciem było zdobycie głównej nagrody na festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1977 roku. Od tamtego momentu śpiewała w chórkach m.in. na festiwalu w Sopocie i współpracowała z Majką Jeżowską przy jej debiutanckiej płycie.

W roku 1982 przyjęła ofertę zespołu Budki Suflera i wzięła udział w nagraniach piosenek takich jak „Fatamorgana '82", „Bogowie i demony" czy „Luz blues w niebie same dziury", które błyskawicznie dostały się na listy przebojów. Rok później to kolejny sukces artystki. Ukazał się jej debiutancki album „Urszula”, a pochodzący z niego utwór „Dmuchawce, latawce, wiatr” okazał się przebojem tamtego lata. Oprócz tego, zdobyła drugie miejsce na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji i nagrodę pisma „Mlada fronta” na festiwalu Intertalent'83 w Pradze. Nagrywanie jej kolejnych płyt „Malinowy król”, „Urszula 3" oraz „Czwarty raz" wspomogli muzycy Budki Suflera.

W tym czasie wokalistka występowała także na wielu festiwalach m.in. w Berlinie, Norymberdze, Dreźnie, koncertowała w Holandii, Szwecji, Bułgarii, USA. Po powrocie do Polski i rozpoczęła pracę z nowym zespołem i nagrała kolejną płytę „Biała droga", która premierę miała w marcu 1996. Piosenki "Na sen", "Konik na biegunach", "Niebo dla ciebie", "Ja płaczę" okupowały listy przebojów w całym kraju. Z okazji 20-lecia swojej kariery artystycznej wydała dwupłytowy album „The Best", będący podsumowaniem jej dotychczasowej działalności.

W październiku 2008 roku Urszula nagrała wspólnie z zespołem Czarno-Czarni dwie piosenki na ich płytę "Potęga dansingu". Po długiej przerwie Urszula z pomocą przyjaciół nagrała album "Dziś już wiem" .

W czerwcu 2013 roku ukazał się nowy singiel artystki, zatytułowany "Miłość". Jego premiera odbyła się 7. czerwca w programie "ZET na Punkcie Muzyki".

Oficjalna strona artystki: www.urszula.art.pl