Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wanda i Banda

Wanda i Banda

Wanda i Banda

Wanda i Banda - zespół rockowy, założony przez wokalistkę Wandę Kwietniewską w 1982 roku. Debiutancki album ukazał się w 1984 roku i przyniósł takie utwory, jak "Nie będę Julią" czy "Hi-Fi".

Wanda i Banda - zespół rockowy, założony przez wokalistkę Wandę Kwietniewską w 1982 roku. Debiutancki album ukazał się w 1984 roku i przyniósł takie utwory, jak "Nie będę Julią" czy "Hi-Fi". Następny album grupy "Mamy czas" ukazał się rok po debiucie i zdobył uznanie za sprawą takich przebojów, jak "Kochaj mnie miły" czy utworu tytułowego. Warto wspomnieć o nagraniu przez grupę 9 piosenek na potrzeby serialu telewizyjnego dla młodzieży "Siedem życzeń". Zespół zostaje rozwiązany w 1987 roku.

Reaktywacja następuje w roku 1993. Rok później ukazuje się płyta pt. "Ballady Rockowe". Grupa jednak zawiesza działalność aż do 2001 roku. Banda i Wanda przerywa medialne milczenie piosenką "Te noce są gorące" i wygrywając plebiscyt lata z radiem. Odpowiednio w roku 2003 i 2005 ukazują się kompilacyjne albumy: "Platynowa płyta" oraz "Złota kolekcja". Na tej ostatniej znalazła się nowa piosenka pt. "Fajny numer", natomiast w 2008 roku ukazał się długo oczekiwany studyjny krążek "Z miłości do strun".

Oicjalna strona: www.wandaibanda.pl