Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Westlife

Westlife

Westlife

Westlife - irlandzki boysband powstały w 1998 roku. Grupa odniosła ogromny sukces w Irlandii i Wielkiej Brytanii, ale także w całej Europie, Azji, Australii i Afryce. Westlife to jedyna grupa w historii brytyjskiej listy przebojów, której siedem pierwszych singli trafiło do jej czołówki

Westlife - irlandzki boysband powstały w 1998 roku. Grupa odniosła ogromny sukces w Irlandii i Wielkiej Brytanii, ale także w całej Europie, Azji, Australii i Afryce. Westlife to jedyna grupa w historii brytyjskiej listy przebojów, której siedem pierwszych singli trafiło do jej czołówki. Jest to również jedyna grupa, która, aż czterokrotnie zdobyła nagrodę "Album of the Year" w Zjednoczonym Królestwie.

Westlife sprzedał prawie 40 milionów albumów na całym świecie i mają siedem platynowych płyt. Zespół powstał w lipcu 1998 roku, pod nazwą dzielnicy z której pochodzą Shane Filan, Kian Egan i Mark Feehily w północno-zachodniej Irlandii. Następnych członków zespołu wyłoniono podczas przesłuchań w Dublinie. Ich menadżerem został Louis Walsh, który już zajmował się największymi irlandzkim boysbandem z lat dziewięćdziesiątych - Boyzone. W 1998 roku pięciu chłopców zagrało jako suport przed koncertem Backstreet Boys w Dublinie, a następnie podpisali kontrakt z BMG. Ronan Keating, lider Boyzone, dołączył do zespołu jako współ-manager.

W 1999 Westside zmienia nazwę na Westlife. Zespół wydał swój pierwszy singiel "Swear It Again", który wchodzi bezpośrednio na pierwsze miejsce na listach przebojów. "If I Let You Go", w sierpniu, i "Flying Without Wings" w listopadzie, udało się po tej samej ścieżce na sam szczyt. Ich pierwszy album, "Westlife" osiągnął drugą pozycje wśród najlepszej sprzedaży. Członkowie zespołu po osiągnięciu sukcesu w Wielkiej Brytanii postanawili, aby promować ich album na całym świecie, od Brazylii do Japonii przez Stany Zjednoczone. We wrześniu 2000 roku, wydali z Mariah Carey, cover utworu Phila Collinsa "Against All Odds".

W roku 2001 zespół wydał utwór, „Uptown Girl”, w którego teledysku wystąpiła sama Claudia Schiffer. W 2002 roku, kiedy zespół ogłosił wydanie swoje pierwszego „Greatest Hits”, pojawiły się pogłoski o rozłamie w zespole, które na okazały się tylko plotkami. Westlife wydał w 2003 roku swój czwarty album, „Turnaround, na którym znalazły się utwory takie jak "Hey Whatever" „Mandy "i" Obvious ".

W październiku 2005 roku, Westlife wydał swój kolejny album "Face to Face". Pierwszy singel z tego albumu, "You Raise Me Up" jest obecnie ich najlepiej sprzedającym się singlem. Nagrali również z Dianą Ross, „When You Tell Me That You Love Me ", numer dwa w Wielkiej Brytanii na Boże Narodzenie 2005 roku. W marcu 2004 roku, Bryan McFadden ogłosił, że zdecydował się opuścić zespół, aby poświęcić więcej czasu swojej rodzinie. To wzbudziło wiele obaw ich fanów, że wraz z jego odejściem zespół szybko się rozpadnie, ale czterech pozostałych członków postanowiło udowodnić, że przetrwają pomimo osłabionego składu.

Pod koniec 2004 roku wydali album „Allow Us to Be Frank„, który plasuje się na szczycie list przebojów. Nowy album "Back Home" ukazał się w listopadzie 2007 roku. Pierwszym singlem był "Home", kolejnym był "Us Against The World", który ukazał się pół roku później.