Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Will Smith

Will Smith

Will Smith

Will Smith a właściwie Willard Christopher Smith Jr urodził się 25 września 1968 roku w zamożnej rodzinie w Filadelfii w stanie Pensylwania.

Will Smith a właściwie Willard Christopher Smith Jr urodził się 25 września 1968 roku w zamożnej rodzinie w Filadelfii w stanie Pensylwania. Był drugim z czworga rodzeństwa. W szkole radził sobie nieźle. Zaproponowano mu nawet stypendium do college'u. Jego pociągał jednak show-biznes. W wieku 12 lat Smith zaczął rapować.

Po paru latach muzykowania z dzieciakami z sąsiedztwa, założył z kolegą duet, nagrał płytę i szybko zdobył sławę. Poza talentem do śpiewania Will Smith ujawnił także swoje talenty aktorskie, zarwno w telewizji, jak i w kinie. Will Smith rozpoczął swoją przygodę z Hollywood debiutując w 1990 roku w serialu telewizyjnym "Książę z przedmieścia". Grał tam miłego dzieciaka z Filadelfii, przystosowującego się do stylu życia mieszkańcw bogatego miasteczka. Serial cieszył się duża popularnością. Emitowany byl przez 6 lat i sprawił, że Smith stał się znaną postacią programw telewizyjnych dla młodzieży. W 1992 roku zadebiutował w dramacie o nastoletnich uciekinierach "Where The Day Takes You" (1992), zaś jego kolejnym filmem było "Made in America", gdzie zagrał drugoplanową rolę u boku Whoopi Goldberg i Teda Dansona. W filmowej wersji "Six Degrees of Separation" Johna Guare z 1993 roku zagrał młodego homoseksualistę i więźnia, ktry wkupuje się w łaski zamożnej pary, udając przyjaciela ich dzieci. Smith otrzymał za tę rolę bardzo pochlebne recenzje.

Następnie w 1995 roku, wraz z gwiazdą seriali komediowych Martinem Lawrencem zagrał w komedii "Bad Boys", reżyserowanej przez Dona Simpsona i Jerry'ego Bruckheimera. Kolejny film z jego udziałem to "The Thin Line Between Love and Hate" Lawrence'a. W 1996 roku Will Smith wystąpił z Harrym Cornickiem jako oficer, prbujący uratować Stany Zjednoczone przed inwazją obcych w "Dniu Niepodległości". Była to jego pierwsza rola gwiazdorska. Spektakularny sukces odnisł w 1997 r. W przebojowym i inteligentnym filmie o służbach specjalnych, kontrolujących pobyt kosmitw na ziemi - "Faceci w czerni".

W 2002 roku otrzymał nominację do Oscara za rolę Muhammada Ali w filmie Ali. Rok 2006 to kolejna nominacja do Oscara, tym razem za film W pogoni za szczęściem ("The Pursuit of Happiness") W roku 2007 na ekrany kin wszedł kolejny film ze Smithem w roli głwnej, Jestem legendą (ang. "I'm Legend"). Rok 2008 zaowocowal kolejnymi dwoma filmami Hancock oraz Siedem dusz (ang. "Seven Pounds"). W roku 2008, w plebiscycie organizowanym przez magazyn "Forbes", zajął 1. miejsce, a tym samym okazał się najlepiej zarabiającym aktorem.

Zarobił 80 mln $ od 1 czerwca 2007 do 1 czerwca 2008. Dziś Will Smith przebiera w propozycjach i jest jednym z bardziej rozpoznawalnych amerykanskich aktorow. Jego żoną jest Jada Pinkett Smith, aktorka i modelka. Mają dwoje dzieci. Syn Jaden Christopher urodził się w 1998, crka Willow Camille dwa lata poźniej. Z pierwszego małżeństwa z Sheree Zampino Will Smith ma syna Willarda Smitha (urodzony w 1992).