Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Will Smith

Will Smith

Will Smith

Will Smith a właściwie Willard Christopher Smith Jr urodził się 25 września 1968 roku w zamożnej rodzinie w Filadelfii w stanie Pensylwania.

Will Smith a właściwie Willard Christopher Smith Jr urodził się 25 września 1968 roku w zamożnej rodzinie w Filadelfii w stanie Pensylwania. Był drugim z czworga rodzeństwa. W szkole radził sobie nieźle. Zaproponowano mu nawet stypendium do college'u. Jego pociągał jednak show-biznes. W wieku 12 lat Smith zaczął rapować.

Po paru latach muzykowania z dzieciakami z sąsiedztwa, założył z kolegą duet, nagrał płytę i szybko zdobył sławę. Poza talentem do śpiewania Will Smith ujawnił także swoje talenty aktorskie, zarwno w telewizji, jak i w kinie. Will Smith rozpoczął swoją przygodę z Hollywood debiutując w 1990 roku w serialu telewizyjnym "Książę z przedmieścia". Grał tam miłego dzieciaka z Filadelfii, przystosowującego się do stylu życia mieszkańcw bogatego miasteczka. Serial cieszył się duża popularnością. Emitowany byl przez 6 lat i sprawił, że Smith stał się znaną postacią programw telewizyjnych dla młodzieży. W 1992 roku zadebiutował w dramacie o nastoletnich uciekinierach "Where The Day Takes You" (1992), zaś jego kolejnym filmem było "Made in America", gdzie zagrał drugoplanową rolę u boku Whoopi Goldberg i Teda Dansona. W filmowej wersji "Six Degrees of Separation" Johna Guare z 1993 roku zagrał młodego homoseksualistę i więźnia, ktry wkupuje się w łaski zamożnej pary, udając przyjaciela ich dzieci. Smith otrzymał za tę rolę bardzo pochlebne recenzje.

Następnie w 1995 roku, wraz z gwiazdą seriali komediowych Martinem Lawrencem zagrał w komedii "Bad Boys", reżyserowanej przez Dona Simpsona i Jerry'ego Bruckheimera. Kolejny film z jego udziałem to "The Thin Line Between Love and Hate" Lawrence'a. W 1996 roku Will Smith wystąpił z Harrym Cornickiem jako oficer, prbujący uratować Stany Zjednoczone przed inwazją obcych w "Dniu Niepodległości". Była to jego pierwsza rola gwiazdorska. Spektakularny sukces odnisł w 1997 r. W przebojowym i inteligentnym filmie o służbach specjalnych, kontrolujących pobyt kosmitw na ziemi - "Faceci w czerni".

W 2002 roku otrzymał nominację do Oscara za rolę Muhammada Ali w filmie Ali. Rok 2006 to kolejna nominacja do Oscara, tym razem za film W pogoni za szczęściem ("The Pursuit of Happiness") W roku 2007 na ekrany kin wszedł kolejny film ze Smithem w roli głwnej, Jestem legendą (ang. "I'm Legend"). Rok 2008 zaowocowal kolejnymi dwoma filmami Hancock oraz Siedem dusz (ang. "Seven Pounds"). W roku 2008, w plebiscycie organizowanym przez magazyn "Forbes", zajął 1. miejsce, a tym samym okazał się najlepiej zarabiającym aktorem.

Zarobił 80 mln $ od 1 czerwca 2007 do 1 czerwca 2008. Dziś Will Smith przebiera w propozycjach i jest jednym z bardziej rozpoznawalnych amerykanskich aktorow. Jego żoną jest Jada Pinkett Smith, aktorka i modelka. Mają dwoje dzieci. Syn Jaden Christopher urodził się w 1998, crka Willow Camille dwa lata poźniej. Z pierwszego małżeństwa z Sheree Zampino Will Smith ma syna Willarda Smitha (urodzony w 1992).