Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Within Temptation

Within Temptation

Within Temptation

Zespół Within Temptation powstał w 1996 roku w Holandii z inicjatywy Roberta Westerholta i Sharon den Adel.

Zespół Within Temptation powstał w 1996 roku w Holandii z inicjatywy Roberta Westerholta i Sharon den Adel. W 1997 roku, nakładem niezależnej holenderskiej wytwórni DSFA ukazał się debiutancki longplay kapeli "Enter". Dzięki tej płycie zespół ruszył w trasę po Europie. 1 grudnia 2000 roku, wydali drugi krążek "Mother Earth". Album zdobył uznanie krytyków. Na holenderskich listach przebojów album pozostawał przez ponad 3 tygodnie.

W 2001 roku Within Temptation zagrali dużą klubową trasę po Holandii. Z płyty wydane zostały 2 single - "Our Farewell" i "Ice Queen", ten ostatni zapewnił pierwszy komercyjny sukcesy. Piosenka dotarła na 2. miejsce holenderskiego zestawienia. W 2004 roku grupa wróciła do studia nagrać trzecią płytę "The Silent Force". Produkcja albumu była w rękach Danielle Gibson (Bad Religion). Longplay zadebiutował na szczycie holednerskiej i fińskiej listy przebojów. 2007 rok rozpoczyna się dla kapeli nowym singlem "What Have You Done" z gościnnym udziałem Keitha Caputo z Life of Agony. "The Heart of Everything" to tytuł, długo oczekiwanej płyty.

Zespół przygotował 11 hard-rockowych kompozycji. "The Howling" została w grze komputerowej "Chronicles of Spellborn". Za muzyczną produkcję albumu oodpowiedzialny jest współpracujący z zespołem przy wczesniejszych płytach Danielle Gibson, całość zmiksował znany ze pracy w studio min. z niemieckim zespołem Rammstein - Stefan Glaumann. Po wydanym w 2008 roku DVD i Blu-Ray 'Black Symphony', udowadniającym, w jak płynny sposób można połączyć muzykę symfoniczną, gotyckim rockiem, Within Temptation z czarującą Sharon den Adel na czele wyruszyli na krótką, akustyczną trasę koncertową po Holandii.

Zespół odwiedził, małe kluby i teatry, gdzie intymna atmosfera tych miejsc idealnie nadawała się na klimat prezentowanych piosenek w akustycznej wersji. Na scenie obok zespołu stanęli również goście: Anneke van Giersbergen, Keith Caputo a także Chris Jones, który wespół z Sharon wykonał singlowy, promujący album 'An Acoustic Night At The Theatre' - utwór 'Utopia'. Materiał na najnowszą płytę 'An Acoustic Night at The Theatre' zarejestrowany został 30 listopada 2008 roku w holenderskim Eindhoven.