Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Within Temptation

Within Temptation

Within Temptation

Zespół Within Temptation powstał w 1996 roku w Holandii z inicjatywy Roberta Westerholta i Sharon den Adel.

Zespół Within Temptation powstał w 1996 roku w Holandii z inicjatywy Roberta Westerholta i Sharon den Adel. W 1997 roku, nakładem niezależnej holenderskiej wytwórni DSFA ukazał się debiutancki longplay kapeli "Enter". Dzięki tej płycie zespół ruszył w trasę po Europie. 1 grudnia 2000 roku, wydali drugi krążek "Mother Earth". Album zdobył uznanie krytyków. Na holenderskich listach przebojów album pozostawał przez ponad 3 tygodnie.

W 2001 roku Within Temptation zagrali dużą klubową trasę po Holandii. Z płyty wydane zostały 2 single - "Our Farewell" i "Ice Queen", ten ostatni zapewnił pierwszy komercyjny sukcesy. Piosenka dotarła na 2. miejsce holenderskiego zestawienia. W 2004 roku grupa wróciła do studia nagrać trzecią płytę "The Silent Force". Produkcja albumu była w rękach Danielle Gibson (Bad Religion). Longplay zadebiutował na szczycie holednerskiej i fińskiej listy przebojów. 2007 rok rozpoczyna się dla kapeli nowym singlem "What Have You Done" z gościnnym udziałem Keitha Caputo z Life of Agony. "The Heart of Everything" to tytuł, długo oczekiwanej płyty.

Zespół przygotował 11 hard-rockowych kompozycji. "The Howling" została w grze komputerowej "Chronicles of Spellborn". Za muzyczną produkcję albumu oodpowiedzialny jest współpracujący z zespołem przy wczesniejszych płytach Danielle Gibson, całość zmiksował znany ze pracy w studio min. z niemieckim zespołem Rammstein - Stefan Glaumann. Po wydanym w 2008 roku DVD i Blu-Ray 'Black Symphony', udowadniającym, w jak płynny sposób można połączyć muzykę symfoniczną, gotyckim rockiem, Within Temptation z czarującą Sharon den Adel na czele wyruszyli na krótką, akustyczną trasę koncertową po Holandii.

Zespół odwiedził, małe kluby i teatry, gdzie intymna atmosfera tych miejsc idealnie nadawała się na klimat prezentowanych piosenek w akustycznej wersji. Na scenie obok zespołu stanęli również goście: Anneke van Giersbergen, Keith Caputo a także Chris Jones, który wespół z Sharon wykonał singlowy, promujący album 'An Acoustic Night At The Theatre' - utwór 'Utopia'. Materiał na najnowszą płytę 'An Acoustic Night at The Theatre' zarejestrowany został 30 listopada 2008 roku w holenderskim Eindhoven.