Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Yael Naïm

Yael Naïm

Yael Naïm

Yael Naim przychodzi na świat w 1978 roku w Paryżu jako córka tunezyjskich żydów.

Yael Naim przychodzi na świat w 1978 roku w Paryżu jako córka tunezyjskich żydów. Dorasta w Ramat Hacharon, małym mieście nieopodal Tel Awiwu.

Już od młodości odkrywa swoją pasję dla muzyki oraz miłość do pianina. Młoda dziewczyna spędza dziesięć lat w konserwatorium by doskonalić się na pianinie klasycznym. Pasjonując się muzyką klasyczną, to dzięki filmowi "Amadeus" w jej głowie rodzi się chęć skomponowania pewnego dnia całej symfonii. Jednak jej miłość do muzyki klasycznej szybko zostaje podzielona, w wieku 12 lat, przez odkrycie takich zespołów jak The Beatles czy wielkich piosenkarzy jak Aretha Franklin, którzy to inspirują ją do śpiewania. W wieku osiemnastu lat, Yael ostatecznie rozpoczyna pisanie własnych tekstów.

W Tel Awiwie, poznaje w klubie jazzowym muzyków z Winston Marsalis z którymi daje kilka koncertów. Po dwóch latach spędzonych na służbie wojskowej, notabene obowiązkowej dla kobiet w Izraelu, zakłada zespół The Anti Collision.

W 2000 roku, jej kariera nabiera tempa gdy daje się zaprosić do Paryża na koncert dobroczynny. Daje się zauważyć przez producentów dzięki czemu podpisuje kontrakt z EMI. Ostatecznie, kontaktuje się z nią Elie Chouraqui by zagrała rolę Miriam, siostry Mojżesza, w musicalu "Les 10 commandements". Po tym, Yael Naim nagrywa ścieżkę dźwiękową do filmu "Harrison's Flower". W 2001 roku, artystka wydaje swój pierwszy album pt. "In a Man's Womb", który niestety okazuje się dla niej klapą. Po tym, piosenkarka współpracuje w ramach innego przedstawienia muzycznego o nazwie "Gladiator". W 2004 roku, jej spotkanie z perkusistą Davidem Donatien (Bernard Lavilliers, Malia) okazuje się punktem przełomowym w jej karierze.

przez dwa lata pracują razem nad albumem zatytułowanym po prostu "Yael Naim", na którym można odnaleźć utwory w angielskim i hebrajskim w stylu będącym połączeniem muzyki pop z folkiem. Pierwszy singiel, "New Soul" ukazują się w październiku 2007 roku. oficjalna strona: www.yaelweb.com