Yael Naïm

Yael Naïm

Yael Naïm

Yael Naim przychodzi na świat w 1978 roku w Paryżu jako córka tunezyjskich żydów.

Yael Naim przychodzi na świat w 1978 roku w Paryżu jako córka tunezyjskich żydów. Dorasta w Ramat Hacharon, małym mieście nieopodal Tel Awiwu.

Już od młodości odkrywa swoją pasję dla muzyki oraz miłość do pianina. Młoda dziewczyna spędza dziesięć lat w konserwatorium by doskonalić się na pianinie klasycznym. Pasjonując się muzyką klasyczną, to dzięki filmowi "Amadeus" w jej głowie rodzi się chęć skomponowania pewnego dnia całej symfonii. Jednak jej miłość do muzyki klasycznej szybko zostaje podzielona, w wieku 12 lat, przez odkrycie takich zespołów jak The Beatles czy wielkich piosenkarzy jak Aretha Franklin, którzy to inspirują ją do śpiewania. W wieku osiemnastu lat, Yael ostatecznie rozpoczyna pisanie własnych tekstów.

W Tel Awiwie, poznaje w klubie jazzowym muzyków z Winston Marsalis z którymi daje kilka koncertów. Po dwóch latach spędzonych na służbie wojskowej, notabene obowiązkowej dla kobiet w Izraelu, zakłada zespół The Anti Collision.

W 2000 roku, jej kariera nabiera tempa gdy daje się zaprosić do Paryża na koncert dobroczynny. Daje się zauważyć przez producentów dzięki czemu podpisuje kontrakt z EMI. Ostatecznie, kontaktuje się z nią Elie Chouraqui by zagrała rolę Miriam, siostry Mojżesza, w musicalu "Les 10 commandements". Po tym, Yael Naim nagrywa ścieżkę dźwiękową do filmu "Harrison's Flower". W 2001 roku, artystka wydaje swój pierwszy album pt. "In a Man's Womb", który niestety okazuje się dla niej klapą. Po tym, piosenkarka współpracuje w ramach innego przedstawienia muzycznego o nazwie "Gladiator". W 2004 roku, jej spotkanie z perkusistą Davidem Donatien (Bernard Lavilliers, Malia) okazuje się punktem przełomowym w jej karierze.

przez dwa lata pracują razem nad albumem zatytułowanym po prostu "Yael Naim", na którym można odnaleźć utwory w angielskim i hebrajskim w stylu będącym połączeniem muzyki pop z folkiem. Pierwszy singiel, "New Soul" ukazują się w październiku 2007 roku. oficjalna strona: www.yaelweb.com