Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

dvsn

dvsn fot. nowtoronto.com

dvsn

kraj: Kanada
gatunek: Alternative R&B
członkowie zespołu: Paul Jefferies, Daniel Daley

Dvsn to alternatywny, kanadyjski duet, tworzące swoje przeboje w stylu R&B. Formację tworzą Paul Jefferies (Nineteen85) zajmujący się produkcją oraz wokalista Daniel Daley. Są to artyści, na których rozwój kariery muzycznej, duży wpływ miał jeden z najlepszych światowych raperów – Drake. Dvsn nigdy nie byli zbyt chętni do ujawniania swoich imion przy produkcjach. Przez bardzo długi czas mimo, że ich kawałki były puszczane w radio oraz sieci nikt nie wiedział, kto jest odpowiedzialny za dostarczanie nowego wymiaru muzyki. W 2016 roku wraz z wydaniem swojego debiutanckiego albumu „Sept 5th”, formacja wyszła z ukrycia, sygnując swoimi personaliami znajdujące się na krążku kawałki.

Album został wydany przez OVO Sound (jako wersja multimedialna), który był mocno supportowany przez Drake’a. Krążek szybko zaczął się wspinać w notowaniach Billboardu w kategoriach najlepszych albumów hip-hopowych oraz R&B.

Dvsn specjalizuje się w dostarczaniu kompozycji łączących wolne, hipnotyzujące brzmienie z bezpośrednimi, odważnymi przekazami lirycznymi.

W 2015 roku Dvsn wydała dwie piosenki, które stanowiły przedsmak ich zbliżającego się albumu. Były to „The Line” oraz „With me”. Drugi kawałek okazał się utworem, który przykuł ucho szerszej publiczności. Idąc za ciosem pod koniec 2015, grupa wypuściła kolejny kawałek dostępny na serwisie SoundCloud oraz w iTunesStore, zatytułowany „Too Deep”.

Dvsn szeroko współpracuje z Drake’m, który pomaga im w rozwoju muzycznym. Pojawili się oni między innymi jako goście, na jego czwartym albumie zatytułowanym „Views” w piosence „Faithful”.