Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

incarNations

incarNations fot. facebook.com/incarnations

incarNations

kraj: Polska

gatunek: blues, folk, muzyka teatralna

incarNations jest polskim projektem muzycznym, powstałym w 2005 roku z inicjatywy muzyków związanych z formacją Kapela ze Wsi Warszawa. Skład incarNations tworzą Maja Kleszcz oraz Wojciech Krzak. Projekt od kilku lat wyjątkowo barwnie ubogaca krajową scenę muzyczną, łącząc w swoich kompozycjach takie style jak: blues, folk, muzykę teatralną, filmową oraz wiele innych. Artyści nie zamykają się w obrębie jednego stylu, cały czas eksperymentując z nowym brzmieniem dla zachowania świeżości swojej muzycznej wizji. Trzeba przyznać, że udaje im się to wręcz fenomenalnie. incarNations potrafi dostarczyć prawdziwie wysublimowanej dawki melodycznych doznań, zdolnych przeniknąć człowieka na wskroś oraz drgnąć w nim często nieuświadomione nawet struny. Ich kompozycje perfekcyjnie przechodzą między jednym gatunkiem a drugim, nadając się zarówno do lekkiej imprezy, jak i leniwego popołudnia w obrębie fotela z mocno przyciśniętymi do uszu słuchawkami.

W początkowej fazie swojego istnienia incarNations obracało się wokół „world music”, użyczając swoich umiejętności na potrzeby innych artystów i ich projektów muzycznych. Duo można usłyszeć między innymi na krążku „Pocztówki” Bogdana Loebla. Kleszcz i Krzak skomponowali oraz wyprodukowali również płytę Kapeli ze Wsi Warszawa zatytułowaną „Infinity”, która dorobiła się nagrody Fryderyka.

Wrzesień 2010 roku przyniósł polskim odbiorcom pierwszy studyjny album incarNations zatytułowany „Radio Retro”. Przy powstaniu krążka wzięli udział: Paweł Mazurczak, Jan Smoczyński oraz Hubert Zemler. Autorem głębokich lirycznych przekazów znajdujących się na płycie jest Bogdan Loebel. Album szybko przebił się przez muzyczną konkurencję, zjednując pod melodyczny sztandar incarNations nowe rzesze zdeklarowanych fanów. W efekcie o muzykach oraz ich nowym projekcie zaczęło robić się coraz bardziej głośno. Ich album został doceniony również przez środowiska krytyków muzycznych – był on między innymi płytą roku w rankingu tygodnika Polityka w 2010.

W maju 2012 roku do obiegu trafił kolejny album formacji zatytułowany „Odeon”, który szybko wpisał się w pasmo dotychczasowych muzycznych sukcesów incarNations. Duo poza tworzeniem muzyki stricte rozrywkowej zajmuje się również kompozycjami teatralnymi. Tworzyli oni między innymi oprawę muzyczną do sztuk: Złe sny reż. Agata Duda-Gracz (PWSTiF w Łodzi), Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko reż. Agata Duda-Gracz (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie).

W 2016 roku pojawił się najnowszy album formacji zatytułowany „Romantyczność”. incarNations to ciekawa melodyczna odskocznia nie tylko od polskiej sceny muzycznej. Wyjątkowa, wielopoziomowa wizja artystów pozwala na swobodne odpłynięcie przy niesamowitych dźwiękach oraz szybsze osiągnięcie na powrót, zaburzonej przez współczesny zabiegany świat równowagi pomiędzy dusza, a ciałem. incarNations bez wątpienia przyniosą każdemu solidną dawkę unikalnych muzycznych doświadczeń. Jeżeli jeszcze nie mieliśmy okazji zapoznać się z ich twórczością, to czas najwyższy to zmienić.