Zamknij

Wokalista Austin Carlile oskarżony o gwałt: "Drapieżnik szukający niepełnoletnich dziewczyn"

10.06.2020 13:41
Austin Carlile były wokalista Of Mice and Men oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne
fot. Instagram

Austin Carlile, były wokalista znanego zespołu Of Mice & Men, został oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne przez kilkanaście kobiet. Jedna z ofiar opublikowała dług wpis w mediach społecznościowych, w którym opisała szczegóły i skrytykowała portal Alternative Press za tuszowanie sprawy.

Były wokalista Of Mice & Men Austin Carlile oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne

Austin Carlile został oskarżony o gwałt. Od wielu lat kilkanaście kobiet twierdzi, że były wokalista zespołu Of Mice & Men dopuścił się molestowania seksualnego wobec nich.

Sprawa wróciła do mediów po najnowszym wpisie Caitlin Stiffler, jednej z kobiet oskarżających Austina Carlile’a o gwałt i wykorzystywanie seksualne. Stiffler opisała szczegółowo zarzuty oraz zarzuciła popularnemu magazynowi muzycznemu Alternative Press tuszowanie sprawy w przeszłości i ukrywania oskarżeń wobec 32-letniego muzyka. Skrytykowała również ich niedawny artykuł z komentarzem byłej gwiazdy Of Mice & Men na temat śmierci George’a Floyda.

On nie tylko gwałcił kobiety, których pewnie było jeszcze więcej niż wiemy, ale był też drapieżnikiem szukającym nieletnich dziewczyn, wykorzystując do tego swoją pozycję w branży muzycznej. Zagroził wam pozwem, więc się wycofaliście. Rozumiem, kto by chciał się angażować w tę sprawę, skoro w sumie… nie musi. To był wasz wybór. Wybór, którego my nie miałyśmy. Nie jesteśmy w stanie odpuścić i zapomnieć o tym wszystkim — napisała Stiffler do redaktorów portalu i dodała: „Jego kariera musi się skończyć. Nie pokazujcie go dzieciom, które myślą, że jest dobrym człowiekiem, zasługującym na uznanie”.

Magazyn Alternative Press odniósł się do listu kobiety i poinformował,że ponownie przyjrzy się sprawie: „Nie tolerujemy żadnych z tych oskarżeń. Ta historia zostanie usłyszana”.

Zespół Of Mice & Men komentuje oskarżenia wobec Austina Carlile'a

Sprawę skomentował także zespół Of Mice & Men, w którym do 2016 roku występował Austin Carlile. Wokalista opuścił grupę z powodu problemów zdrowotnych. Artysta zdecydował się zawiesić karierę, aby skupić się na walce z zespołem Marfana, genetyczną chorobą tkanki łącznej.

Ta osoba nie jest członkiem Of Mice & Men od prawie 4 lat i nikt z nas lub z naszego teamu nie próbował ukrywać artykułu. Potępiamy przemoc seksualną i molestowanie w każdej postaci — napisał zespół.

RadioZET.pl/spin.com