Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

5 hitów znanych gwiazd muzyki, które stworzył Avicii! [WIDEO]

24.04.2018 11:24

Avicii miał na swoim koncie mnóstwo znanych przebojów. Okazuje się, że tworzył je także dla innych artystów. Dziś prezentujemy wam pięć popularnych hitów, przy których pracował Avicii. Warto znów ich posłuchać!

Avicii fot. Supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

5 hitów znanych gwiazd, które stworzył Avicii

Avicii miał niezwykły talent do tworzenia interesujących i wpadających w ucho elektronicznych melodii, które robiły furorę wśród milionów fanów. Nic więc dziwnego, że miał na swoim koncie tyle przebojów, m.in. „Wake Me Up”, „Levels” czy „Hey Brother”.

W trakcie swojej kariery Avicii chętnie współpracował także z innymi artystami, remiksował ich znane utwory i tworzył dla nich zupełnie nowe piosenki. Niejednokrotnie stawały się one hitami granymi na całym świecie. Dziś prezentujemy wam pięć utworów autorstwa szwedzkiego DJ-a, które zachwyciły wielu słuchaczy.

Coldplay — A Sky Full of Stars

Tego utworu nie trzeba nikomu dwa razy przedstawiać. Wielki hit Coldplay z 2014 roku, który zaskarbił sobie sympatię milionów słuchaczy, był współtworzony właśnie przez DJ-a Avicii. „A Sky Full of Stars” zostało docenione także przez krytyków — kompozycja była nominowana do prestiżowej nagrody Grammy.

David Guetta — Lovers on the Sun

David Guetta i Avicii byli naprawdę bliskimi przyjaciółmi. Chętnie tworzyli razem muzykę i wspólnie spędzali czas w studiu. Szwed pomógł francuskiemu DJ-owi stworzyć właśnie ten utwór, który zachwycił europejskich słuchaczy w 2014 roku.

Madonna — Devil Pray

Choć piosenka nigdy nie stała się oficjalnym singlem promującym ostatni album Madonny, nie przeszkodziło jej to w szturmowaniu list przebojów, m.in. w Grecji, Szwecji czy na Węgrzech. Wyprodukowane przez DJ-a Avicii „Devil Pray” szybko zostało jednym z ulubionych utworów fanów Królowej Popu z płyty „Rebel Heart”.

Coldplay — Hymn for the Weekend

Kolejny singiel Coldplay współtworzony przez DJ-a Avicii. Polscy słuchacze niemal natychmiast go docenili, a singiel stał się najczęściej graną piosenką w naszych radiach. W utworze mamy okazję usłyszeć także wokal Beyonce.

Conrad Sewell — Taste The Feeling

Piosenka, której trudno nie znać. Stworzona specjalnie na potrzeby kampanii Coca-Coli kompozycja była swego czasu dosłownie wszędzie. Promowała także duże sportowe imprezy — Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016 i Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro.

Avicii nie żyje. Śmierć w Omanie

Avicii zmarł w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym. Rodzina artysty poinformowała, że oficjalną przyczyną śmierci DJ-a było samobójstwo.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi