Zamknij

Avicii w nowym teledysku. To zbiór nagrań z jego wakacji na Madagaskarze [WIDEO]

Piotr Krajewski
25.06.2019 11:07
Avicii Heaven nowy singiel teledysk z nagraniami wideo z wakacji na Madagaskarze
fot. Youtube

Avicii zmarł ponad rok temu. W czerwcu ukazała się jego pośmiertna płyta „Tim”, którą promuje obecnie nowy singiel „Heaven”. Piosenka doczekała się teledysku złożonego z archiwalnych nagrań wideo z DJ-em. Zdjęcia powstały w trakcie wakacji Avicii’ego na Madagaskarze w 2016 roku. W singlu „Heaven” możemy usłyszeć wokal Chrisa Martina z Coldplay.

Avicii i nowy singiel „Heaven”. Teledysk z archiwalnymi nagraniami z wakacji DJ-a

„Heaven” to nowy singiel Avicii’ego, który promuje jego pierwszy pośmiertny album zatytułowany „Tim”. W piosence słyszymy Chrisa Martina, z którym DJ współpracował przy hicie Coldplay „A Sky Full of Stars”. Artyści napisali i zarejestrowali kawałek w 2014 roku, a Avicii wyprodukował finalną wersję dwa lata później — „Heaven” trafił na płytę „Tim” w niezmienionej formie.

Nowy singiel promuje wyjątkowy teledysk, który jest zapisem wakacji Avicii’ego na Madagaskarze. W 2016 roku artysta pojechał tam na kilkanaście dni wspólnie ze swoim przyjacielem Levanem Tsikurishvilim. Było to niedługo po ostatnim koncercie Szweda w karierze, który zagrał na Ibizie. Podczas rajskich wakacji Tsikurishvili kręcił Avicii’ego i powrócił na wyspę po śmierci 28-latka, aby uczcić jego pamięć i powspominać wspólnie spędzony czas na wyspie.

W klipie wykorzystano m.in. nowe nagrania i materiały stworzone na potrzeby dokumentu „Avicii: True Stories” w reżyserii Tsikurishviliego, które ostatecznie nie pojawiły się w finalnej wersji filmu.

Śmierć Avicii’ego w 2018 roku

Avicii, a tak naprawdę Tim Bergling, zmarł 20 kwietnia 2018 roku w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu, gdzie spędzał wakacje. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym.

Oficjalną przyczyną śmierci DJ-a było samobójstwo — poinformowała rodzina w oficjalnym komunikacie.

Bliscy artysty potwierdzili, że zmagał się on z osobistymi problemami. Wiadomo, że szwedzki artysta zmagał się od kilku z lat z kłopotami psychicznymi i zdrowotnymi, m.in. cierpiał na ostre zapalenie trzustki. Miewał też ataki paniki przed koncertami.

W 1. rocznicę śmierci Avicii’ego swoją działalność rozpoczęła fundacja imienia Tima Berglinga, której inicjatorem są bliscy Szweda. Organizacja skupi się na pomocy osobom zmagającym się z problemami psychicznymi oraz będzie przeciwdziałać samobójstwom. Wszystkie dochody ze sprzedaży nowego albumu „Tim” zostaną przekazane na rzecz wspomnianej fundacji.

Zagłosuj

Czy lubisz muzykę Avicii'ego?

Liczba głosów:

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/billboard.com/PK