Zamknij

Avicii i pośmiertny singiel „SOS”. Piosenka nawiązuje do jego problemów? [WIDEO]

Piotr Krajewski
11.04.2019 11:17
Avicii SOS Aloe Blacc nowy singiel z pośmiertnego albumu TIM
fot. mat. prasowe

Avicii zmarł w kwietniu 2018 roku. Przed śmiercią artysta intensywnie pracował nad nową muzyką. Rodzina postanowiła pokazać ją światu. W internecie pojawił się nowy singiel „SOS”, który zapowiada pośmiertny album Avicii’ego. Premiera utworu na antenie Radia ZET odbyła się w czwartek po godz. 8:00.

Śmierć Avicii’ego była szokiem dla wielu osób. Słynny szwedzki DJ nie poradził sobie ze swoimi problemami i popełnił samobójstwo. Przed odejściem intensywnie pracował nad nowymi piosenkami. Jego kolejny album był gotowy w 90 procentach. Jeden z premierowych utwór właśnie ujrzał światło dzienne.

Avicii — SOS. Nowy singiel

Singiel „SOS” zapowiada pośmiertny album Avicii’ego zatytułowany „TIM”, który ukaże się 6 czerwca. Pojawiają się głosy, że właśnie tą płytą 28-latek chciał zwrócić uwagę słuchaczy na swoje problemy i ciężką walkę z demonami.

W nowym utworze możemy usłyszeć wokal Aloe Blacca. Na podstawie prywatnych notatek DJ-a jego współpracownicy wywnioskowali, że to właśnie tego artystę Szwed chciał ponownie zaprosić do swojej piosenki. Wielu fanów może kojarzyć głos Blacca z przeboju „Wake Me Up”.

Mam wrażenie, że pisząc „SOS”, Avicii wyprzedził swoją epokę. Tekst dotyczy oczywiście walki z różnymi demonami. Myślę, że to niezmiernie istotny temat, o którym należy głośno mówić. Zwłaszcza że wszystko, co przekazywał Tim, trafia głęboko do serc ludzi. Za sprawą tego singla mamy szansę dać ludziom możliwość głośnego zawołania o pomoc — przyznaje Aloe Blacc.

Utwór „SOS” został dokończony przez dwóch producentów Kristoffera Fogelmarka i Albina Nedlera.

Kończenie tych utworów było… Paraliżuje mnie, gdy muszę o tym opowiadać, jednak wszystko kręciło się wokół tego, by dokończyć to, co zaczął Tim — opowiada Fogelmark.

Za pomocą specjalistycznego programu Fruity Loops, Albin i Kristoffer mogli odczytać kierunek, który obrał Tim przy pracy nad kawałkami.

On miał zupełnie inny sposób grania na pianinie i klawiszach. W związku z tym trafiał czasami w nietypowe klawisze, co składało się na bardzo oryginalne brzmienie. „SOS” jest pełne jego odcisków palców — przyznaje Nedler.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się piosenka "SOS"?

Liczba głosów:

Avicii: zbliża się 1. rocznica śmierci

20 kwietnia minie 1. rocznica śmierci Avicii’ego. To właśnie wtedy rozpocznie swoją działalność fundacja imienia Tima Berglinga, której inicjatorem są bliscy Szweda. Organizacja skupi się na pomocy osobom zmagającym się z problemami psychicznymi oraz będzie przeciwdziałać samobójstwom. Wszystkie dochody ze sprzedaży nowego albumu „Tim” zostaną przekazane na rzecz wspomnianej fundacji.

Avicii, a tak naprawdę Tim Bergling, zmarł 20 kwietnia w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu, gdzie spędzał wakacje. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym.

Oficjalną przyczyną śmierci DJ-a było samobójstwo — poinformowała rodzina w oficjalnym komunikacie.

Bliscy artysty potwierdzili, że zmagał się on z osobistymi problemami. Wiadomo, że szwedzki artysta zmagał się od kilku z lat z kłopotami psychicznymi i zdrowotnymi, m.in. cierpiał na ostre zapalenie trzustki. Miewał też ataki paniki przed koncertami.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK