Zamknij

Avicii był milionerem. Wyszło na jaw, co robił z pieniędzmi

Redakcja
30.04.2018 20:35
Avicii
fot. Archiwum RadioZET.pl

To, że zmarły 20 kwietnia Avicii był jednym z najbardziej popularnych DJ-ów wie chyba każdy. Mało kto jest jednak świadomy, co szwedzki artysta robił ze swoim majątkiem. Według szacunków udało mu się zarobić aż 80 mln dolarów (285 mln złotych).

Zmarły tragicznie w wieku 29 lat muzyk przez wiele lat swojej kariery uzbierał fortunę. Dopiero po jego śmierci wyszło na jaw, jak bardzo udzielał się charytatywnie. Szwedzkie media podają, że kończąc trasę koncertową po USA w 2012 r., przelał milion dolarów (3,5 mln złotych) na konto fundacji zajmującej się problemem głodu w USA.

Zobacz także

Avicii zarobki

W następnym roku szwedzka organizacja Radiohjälpen dostała od niego milionowy przelew. Co ciekawe, Avicii nie obnosił się ze swoją działalnością charytatywną. Dopiero pytany w wywiadach o pieniądze, odpowiadał, że „kiedy masz nadmiar pieniędzy, których nie potrzebujesz, najbardziej sensowną, ludzką i całkowicie oczywistą rzeczą jest oddać je ludziom w potrzebie”.

Avicii działał charytatywnie

Avicii nie ukrywał, jak duże znaczenie mają dla niego problemy potrzebujących. W 2015 r. poruszył kwestie handlu ludźmi i przemocy w swoich teledyskach „Pure grinding" i "For a better day".

Więcej faktów o szwedzkim DJ:

Zobacz także

Zobacz galerię zdjęć:

RadioZET.pl/telegraph.co.uk/strz