Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piękny hołd dla Avicii'ego w kościele w Sztokholmie. Śpiewano jego przeboje! [WIDEO]

19.11.2018 12:33

Od śmierci Avicii'ego minęło siedem miesięcy. W kwietniu znany szwedzki DJ popełnił samobójstwo w wieku 28 lat. W piątek w jednym z kościołów w Sztokholmie odbyło się wyjątkowe nabożeństwo żałobne, na którym pojawiły się setki fanów. W trakcie mszy świętej odśpiewano wspólnie największe hity DJ-a.

Avicii fot. instagram.com/aftonbladet/

Hołd dla Avicii'ego w kościele w Sztokholmie

W Szwecji odbyło się wyjątkowe nabożeństwo żałobne na cześć Avicii'ego. W piątkowy wieczór rodzina i fani pojawili się w Kościele Jadwigi Eleonory w Sztokholmie, aby uczcić pamięć zmarłego w kwietniu DJ-a. Wydarzenie przyciągnęło mnóstwo osób. Przed świątynią ustawiła się ogromna kolejka ludzi.

Specjalnie na tę okazję tuż obok ołtarza pojawiły się zdjęcia artysty. Podczas mszy świętej tłum ludzi śpiewał wspólnie największe przeboje Avicii'ego. Zgromadzeni mieli okazję m.in. zobaczyć niesamowite występy chórów i wysłuchać wzruszającej przemowy Klasa Berglinga, ojca 28-letniego DJ-a.

Avicii nie żyje. Oficjalna przyczyna śmierci

Oficjalną przyczyną śmierci DJ-a Avicii było samobójstwo — poinformowała rodzina w oficjalnym komunikacie. Bliscy artysty potwierdzili, że zmagał się on z osobistymi problemami.

Avicii, a tak naprawdę Tim Bergling, zmarł 20 kwietnia w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu, gdzie spędzał wakacje. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym. Wiadomo, że szwedzki artysta zmagał się od kilku z lat z problemami psychicznymi i zdrowotnymi, m.in. cierpiał na ostre zapalenie trzustki. Miewał też ataki paniki przed koncertami.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/onet.pl,tmz.com/PK

Oceń
Tagi