Zamknij

Ujawniono akt zgonu DJ-a Avicii. Dokument trafił do internetu

Redakcja
11.06.2018 16:16
Avicii
fot. instagram.com/avicii

Amerykański portal „TMZ” opublikował na swojej stronie internetowej akt zgonu DJ-a Avicii. Przypomnijmy, że Avicii zmarł 20 kwietnia w stolicy Omanu — Maskacie, gdzie spędzał wakacje. Rodzina potwierdziła, że artysta popełnił samobójstwo.

Avicii nie żyje. Ujawniono akt zgonu

Do internetu trafił akt zgonu DJ-a Avicii — opublikował go popularny amerykański portal „TMZ”.

W dokumencie pojawia się kilka informacji: płeć, religia i narodowość zmarłego artysty. Potwierdzona została także data zgonu (20 kwietnia) i miejsce śmierci DJ-a Avicii, czyli miasto Maskat.

Co ciekawe, akt zgonu sporządzono zgodnie z zasadami obowiązującymi w Omanie, państwie położonym na Półwyspie Arabskim. Data zgonu została więc podana również według kalendarza muzułmańskiego — 8 kwietnia 1439 roku.

Akt zgonu DJ-a Avicii można zobaczyć na stronie TMZ.com.

Avicii nie żyje. Oficjalna przyczyna śmierci

Oficjalną przyczyną śmierci DJ-a Avicii było samobójstwo — poinformowała rodzina w oficjalnym komunikacie. Bliscy artysty potwierdzili, że zmagał się on z osobistymi problemami.

Avicii, a tak naprawdę Tim Bergling, zmarł w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu, gdzie spędzał wakacje. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym. Przez kilka dni oficjalna przyczyna śmierci DJ-a pozostawała nieznana. Wiadomo, że szwedzki artysta zmagał się od kilku z lat z problemami psychicznymi i zdrowotnymi, m.in. cierpiał na ostre zapalenie trzustki.

Avicii od lat współpracował z wieloma znanymi gwiazdami, a do jego największych przebojów należały m.in. „Levels”, „Wake Me Up”, „Hey Brother” czy „Without You”.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK