Zamknij

Śmierć Avicii. Ojczym szwedzkiego DJ-a obwinia menadżera!

Redakcja
10.08.2018 12:56
Avicii
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Avicii popełnił samobójstwo w kwietniu tego roku. Jego nagłe odejście wstrząsnęło fanami na całym świecie. W najnowszym wywiadzie Tommy Körberg, ojczym DJ-a, otwarcie przyznał, że za śmierć syna obwinia jego współpracowników, a zwłaszcza menadżera Arasha Pournouri.

Śmierć Avicii. Ojczym DJ-a obwinia menadżera

Samobójstwo Avicii wstrząsnęło światem muzyki. Po kilku miesiącach głos w sprawie śmierci słynnego DJ-a postanowił zabrać Tommy Körberg, ojczym artysty.

W rozmowie ze szwedzkim „Värvet” Körberg nawiązał do ostatnich lat życia Aviciiego. Stwierdził, że winnymi śmierci artysty są jego współpracownicy, a przede wszystkim wieloletni menadżer Arash Pournouri. To właśnie on, zdaniem mężczyzny, doprowadzał 28-latka do ciągłego przepracowywania. Koncerty za koncertami wywoływały u Szweda coraz większą presję i pogłębiały problemy osobiste.

ZOBACZ TEŻ: Avicii ostrzegał przed swoją śmiercią. Szokujący i szczery wywiad DJ-a

Nie planujesz młodemu mężczyźnie 900 koncertów w ciągu 8 lat. To było bardzo przykre. Kiedy pracowałem w Londynie, odczuwałem ogromną presję, ale można było liczyć na zastępstwo. W branży Aviciiego było to niemożliwe. Wiele osób polegało na nim. Jeśli nie koncertował, inni też nie mieli pracy. To nie było dobre — stwierdził Tommy Körberg.

Ojczym Aviciiego zarzucił jego współpracownikom brak profesjonalizmu, chciwość i głupotę.

Avicii nie żyje. Oficjalna przyczyna śmierci

Oficjalną przyczyną śmierci DJ-a Avicii było samobójstwo — poinformowała rodzina w oficjalnym komunikacie. Bliscy artysty potwierdzili, że zmagał się on z osobistymi problemami.

Avicii, a tak naprawdę Tim Bergling, zmarł 20 kwietnia w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu, gdzie spędzał wakacje. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym. Wiadomo, że szwedzki artysta zmagał się od kilku z lat z problemami psychicznymi i zdrowotnymi, m.in. cierpiał na ostre zapalenie trzustki. Miewał też ataki paniki przed koncertami.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mixmag.net/PK