Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Avicii nie żyje. Szwedzki DJ od lat miał kłopoty ze zdrowiem

21.04.2018 11:36

Avicii nie żyje. 28-letni szwedzki DJ został znaleziony martwy 20 kwietnia w Maskacie, stolicy Omanu. Wciąż nie poznaliśmy oficjalnej przyczyny śmierci artysty. Okazuje się jednak, że Avicii od lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które zmusiły go do przerwy w koncertowaniu.

Avicii fot. Reimschuessel / Splash News/EAST NEWS

Avicii nie żyje. Jaka była przyczyna śmierci?

Nagła śmierć Aviciiego wstrząsnęła fanami muzyki elektronicznej. Wiadome, że szwedzki DJ miał od kilku lat poważne problemy zdrowotne. W 2014 roku poddał się operacji usunięcia woreczka żółciowego i wyrostka robaczkowego. Dwa lata później Avicii podjął niespodziewaną decyzję, że rezygnuje z koncertów. Wiadome, że zmagał się także z ostrym zapaleniem trzustki, które było najprawdopodobniej spowodowane ciągłym koncertowaniem, dużym stresem i niezdrowym trybem życia – mówi się, że Tim Bergling nadużywał alkoholu, przez co pojawiły się u niego duże kłopoty ze zdrowiem.

Przypomnijmy, że Avicii został znaleziony martwy w piątek, 20 kwietnia, w stolicy Omanu – Maskacie, gdzie podobno odwiedzał przyjaciół. Oficjalna przyczyna śmierci Aviciiego nie została jeszcze ujawniona. Tim Bergling miał 28 lat.

RadioZET.pl/nytimes.com/PK

Oceń
Tagi