Zamknij

Avicii nie żyje. Szwedzki DJ od lat miał kłopoty ze zdrowiem

Redakcja
21.04.2018 11:36
Avicii
fot. Reimschuessel / Splash News/EAST NEWS

Avicii nie żyje. 28-letni szwedzki DJ został znaleziony martwy 20 kwietnia w Maskacie, stolicy Omanu. Wciąż nie poznaliśmy oficjalnej przyczyny śmierci artysty. Okazuje się jednak, że Avicii od lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które zmusiły go do przerwy w koncertowaniu.

Avicii nie żyje. Jaka była przyczyna śmierci?

Zobacz także

Nagła śmierć Aviciiego wstrząsnęła fanami muzyki elektronicznej. Wiadome, że szwedzki DJ miał od kilku lat poważne problemy zdrowotne. W 2014 roku poddał się operacji usunięcia woreczka żółciowego i wyrostka robaczkowego. Dwa lata później Avicii podjął niespodziewaną decyzję, że rezygnuje z koncertów. Wiadome, że zmagał się także z ostrym zapaleniem trzustki, które było najprawdopodobniej spowodowane ciągłym koncertowaniem, dużym stresem i niezdrowym trybem życia – mówi się, że Tim Bergling nadużywał alkoholu, przez co pojawiły się u niego duże kłopoty ze zdrowiem.

Przypomnijmy, że Avicii został znaleziony martwy w piątek, 20 kwietnia, w stolicy Omanu – Maskacie, gdzie podobno odwiedzał przyjaciół. Oficjalna przyczyna śmierci Aviciiego nie została jeszcze ujawniona. Tim Bergling miał 28 lat.

Zobacz także

RadioZET.pl/nytimes.com/PK