Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kościelne dzwony wybiły największe hity DJ Avicii. Wszystko dzięki Polce! [WIDEO]

23.04.2018 11:33

Nagła śmierć Avicii wstrząsnęła fanami na całym świecie. Małgorzata Fiebig, gdańszczanka grająca na wieży w holenderskim Utrechcie, postanowiła oddać hołd zmarłemu DJ-owi i zagrała jego trzy wielkie przeboje. O jej nietypowym pożegnaniu z Avicii piszą światowe media.

Avicii fot. FaceToFace/REPORTER/East News, twitter.com/tinekeboot

Hołd dla Avicii. Dzwony katedry wybiły jego przeboje

W holenderskim mieście Utrecht miał miejsce nietypowy hołd dla zmarłego DJ-a Avicii. Wszystko dzięki Małgorzacie Fiebig, która jest miejskim carillonerem. To pierwsza cudzoziemka na tym stanowisku w Utrechcie. Polka gra na carillonie, czyli grupie dzwonów wieżowych.

W miniony weekend pani Małgorzata postanowiła zagrać na dzwonach katedry trzy wielkie przeboje Aviciiego: „Wake Me Up”, „Without You” i „Hey Brother”. Polka pracuje na Domtoren, najwyższej wieży kościelnej w Holandii, która jest częścią Katedry Świętego Marcina w Utrechcie.

O pięknym geście naszej rodaczki piszą już media z całego świata. W internecie nie brakuje nagrań, na których można usłyszeć największe hity Avicii w jej wykonaniu.

Avicii nie żyje. Nagła śmierć w Omanie

Avicii zmarł w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu. Rodzina artysty poinformowała, że oficjalną przyczyną śmierci DJ-a było samobójstwo.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi