Zamknij

Kościelne dzwony wybiły największe hity DJ Avicii. Wszystko dzięki Polce! [WIDEO]

Redakcja
23.04.2018 11:33
Avicii
fot. FaceToFace/REPORTER/East News, twitter.com/tinekeboot

Nagła śmierć Avicii wstrząsnęła fanami na całym świecie. Małgorzata Fiebig, gdańszczanka grająca na wieży w holenderskim Utrechcie, postanowiła oddać hołd zmarłemu DJ-owi i zagrała jego trzy wielkie przeboje. O jej nietypowym pożegnaniu z Avicii piszą światowe media.

Hołd dla Avicii. Dzwony katedry wybiły jego przeboje

W holenderskim mieście Utrecht miał miejsce nietypowy hołd dla zmarłego DJ-a Avicii. Wszystko dzięki Małgorzacie Fiebig, która jest miejskim carillonerem. To pierwsza cudzoziemka na tym stanowisku w Utrechcie. Polka gra na carillonie, czyli grupie dzwonów wieżowych.

Zobacz także

W miniony weekend pani Małgorzata postanowiła zagrać na dzwonach katedry trzy wielkie przeboje Aviciiego: „Wake Me Up”, „Without You” i „Hey Brother”. Polka pracuje na Domtoren, najwyższej wieży kościelnej w Holandii, która jest częścią Katedry Świętego Marcina w Utrechcie.

O pięknym geście naszej rodaczki piszą już media z całego świata. W internecie nie brakuje nagrań, na których można usłyszeć największe hity Avicii w jej wykonaniu.

Avicii nie żyje. Nagła śmierć w Omanie

Avicii zmarł w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu. Rodzina artysty poinformowała, że oficjalną przyczyną śmierci DJ-a było samobójstwo.

Zobacz także

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PK