Zamknij

Avicii planował samobójstwo? Ojciec DJ-a zabrał głos w sprawie jego śmierci

Piotr Krajewski
04.07.2019 12:25
Avicii planował samobójstwo ojciec zabrał głos w sprawie śmierci DJ-a
fot. Instagram (Avicii)

Avicii zmarł w kwietniu 2018 roku. Choć od odejścia DJ-a minęło już sporo czasu, wielu fanów wciąż zastanawia się, dlaczego Szwed popełnił samobójstwo. Czy Avicii planował swoją śmierć? Głos w sprawie samobójstwa postanowił zabrać jego ojciec, który opowiedział o problemach swojego syna.

Avicii planował samobójstwo? Ojciec DJ-a komentuje jego śmierć

Śmierć Avicii’ego była szokiem dla fanów. Najbliżsi artysty wiedzieli jednak, że zmaga się on z poważnymi problemami psychicznymi. Wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie, czy szwedzki DJ już wcześniej myślał o samobójstwie i czy planował to zrobić.

Ojciec Avicii’ego, Klas Bergling, zabrał ostatnio głos w tej sprawie. W wywiadzie dla amerykańskiego CNN przyznał, że nie uważa, aby Avicii planował swoją śmierć. Jego zdaniem syn zdecydował się na ten ostateczny czyn z powodu wielu czynników, które pojawiły się w jednym momencie.

>> Avicii w nowym teledysku. To zbiór nagrań z jego ostatnich wakacji na Madagaskarze [WIDEO]

Naszym zdaniem nie planował samobójstwa. To było bardziej jak wypadek drogowy. Wiele rzeczy się wydarzyło w tej samej chwili. Wyprowadziło go to z równowagi — powiedział Bergling i przyznał, że duży wpływ na jego zły stan psychiczny miała stresująca kariera muzyczna i napięty grafik: „Będąc DJ-em czy artystą, musisz robić wiele rzeczy, na które nie masz ochoty. W końcu zabiera to część ciebie. Kosztuje to naprawdę wiele tych ludzi. Podróżowanie, czekanie na lotniskach, zarywanie nocek. W pewnym momencie zaczął czuć, że nie jest to dla niego dobre”.

Ojciec Avicii’ego wyznał też, że miał dobry kontakt z synem i często rozmawiał z nim o jego problemach psychicznych. Wydało mu się również, iż DJ sprawiał wrażenie szczęśliwego przed śmiercią.

Kiedy miał gorszy moment, zawsze do mnie dzwonił. Dużo rozmawialiśmy o jego przemyśleniach na temat życia, medytacji, miłości. Prowadziliśmy długie rozmowy, często trwające nawet godzinę. Jeśli jesteś szczęśliwy lub bardzo szczęśliwy, to jest bardzo blisko do bycia nieszczęśliwym. Małe rzeczy mogą sprawić smutek czy zaburzyć twoją równowagę. Myślę, że właśnie tak było w jego przypadku — dodał ojciec.

Śmierć Avicii’ego w 2018 roku

Avicii, a tak naprawdę Tim Bergling, zmarł 20 kwietnia 2018 roku w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu, gdzie spędzał wakacje. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym.

Oficjalną przyczyną śmierci DJ-a było samobójstwo — poinformowała rodzina w oficjalnym komunikacie.

Bliscy artysty potwierdzili, że zmagał się on z osobistymi problemami. Wiadomo, że szwedzki artysta zmagał się od kilku z lat z kłopotami psychicznymi i zdrowotnymi, m.in. cierpiał na ostre zapalenie trzustki. Miewał też ataki paniki przed koncertami.

1. rocznicę śmierci Avicii’ego swoją działalność rozpoczęła fundacja imienia Tima Berglinga, której inicjatorem są bliscy Szweda. Organizacja skupi się na pomocy osobom zmagającym się z problemami psychicznymi oraz będzie przeciwdziałać samobójstwom. Wszystkie dochody ze sprzedaży nowego albumu „Tim” zostaną przekazane na rzecz wspomnianej fundacji.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/people.com/PK