Zamknij

Avicii i płyta „Tim”. Znamy datę premiery nowego singla i pośmiertnego albumu

Piotr Krajewski
08.04.2019 12:29
Avicii płyta Tim data premiery nowego singla i pośmiertnego albumu
fot. Instagram (Avicii)

Avicii przed śmiercią intensywnie pracował nad nowymi piosenkami. W kwietniu minie rok od samobójstwa szwedzkiego DJ-a. Rodzina postanowiła wydać pierwszy pośmiertny album Avicii’ego. Poznaliśmy datę jego premiery.

Avicii: będzie nowa płyta z muzyką DJ-a. Kiedy premiera?

Od śmierci Avicii’ego, a tak naprawdę Tima Berglinga, minął już niemal rok. Samobójstwo 28-letniej gwiazdy muzyki elektronicznej wstrząsnęło milionami osób na całym świecie.

Rodzina szwedzkiego artysty postanowiła pokazać światu materiał, nad którym DJ intensywnie pracował przed swoją nagłą śmiercią. Muzyk pozostawił po sobie nie tylko wiele niemal ukończonych już utworów, ale także mnóstwo notatek dla współpracowników i wiadomości dotyczących nowej muzyki.

Oficjalnie poinformowano, że 6 czerwca ukaże się pośmiertna płyta Avicii’ego zatytułowana „Tim”. Album będzie promował nowy singiel „SOS”, którego premierę zaplanowano na 10 kwietnia.  

Zagłosuj

Czy posłuchasz nowego albumu Avicii'ego?

Liczba głosów:

20 kwietnia (w 1. rocznicę śmierci artysty) rozpocznie swoją działalność fundacja imienia Tima Berglinga, której inicjatorem są bliscy Avicii'ego. Organizacja skupi się na pomocy osobom zmagającym się z problemami psychicznymi oraz będzie przeciwdziałać samobójstwom. Wszystkie dochody ze sprzedaży nowego albumu „Tim” zostaną przekazane na rzecz wspomnianej fundacji.

Avicii, a tak naprawdę Tim Bergling, zmarł 20 kwietnia w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu, gdzie spędzał wakacje. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym.

Oficjalną przyczyną śmierci DJ-a było samobójstwo — poinformowała rodzina w oficjalnym komunikacie.

Bliscy artysty potwierdzili, że zmagał się on z osobistymi problemami. Wiadomo, że szwedzki artysta zmagał się od kilku z lat z kłopotami psychicznymi i zdrowotnymi, m.in. cierpiał na ostre zapalenie trzustki. Miewał też ataki paniki przed koncertami.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK