Zamknij

Rodzina Avicii'ego założyła fundację jego imienia. W kwietniu rozpocznie działalność

Piotr Krajewski
28.03.2019 11:32
Avicii rodzina artysty założyła fundację jego imienia w kwietniu rozpocznie działalność
fot. mat. prasowe

Avicii zmarł 20 kwietnia 2018 roku. Popularny DJ i producent popełnił samobójstwo w trakcie wakacji w Omanie. Niedługo minie pierwsza rocznica jego śmierci. Z tej okazji rodzina artysty postanowiła dokładnie 20 kwietnia uruchomić fundację imienia Tima Berglinga.

Samobójstwo Avicii'ego było szokiem dla milionów jego fanów na całym świecie. 20 kwietnia minie pierwsza rocznica śmierci szwedzkiego artysty. Rodzina muzyka postanowiła uczcić ten dzień w bardzo wyjątkowy sposób.

Avicii: powstała fundacja nazwana imieniem artysty

Bliscy zdecydowali, że 20 kwietnia rozpocznie swoją działalność fundacja imienia Tima Berglinga (prawdziwe imię i nazwisko artysty).

Organizacja skupi się na pomocy osobom zmagającym się z problemami psychicznymi oraz będzie przeciwdziałać samobójstwom. Fundacja będzie zajmować się również takimi problemami, jak zmiany klimatyczne, ochrona zagrożonych gatunków i wyjątkowych miejsc przyrody. Nie będzie ograniczała się jednak jedynie do terytorium Szwecji, ale planuje też działać za granicą.

Tim chciał uczynić świat lepszym — dlatego zakładamy fundację jego imienia, aby uczcić jego pamięć i wypełniać jego wolę. Życzymy Wam dużo miłości — napisała rodzina Avicii'ego w specjalnym oświadczeniu.

Avicii, a tak naprawdę Tim Bergling, zmarł 20 kwietnia w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu, gdzie spędzał wakacje. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym.

Oficjalną przyczyną śmierci DJ-a było samobójstwo — poinformowała rodzina w oficjalnym komunikacie.

Bliscy artysty potwierdzili, że zmagał się on z osobistymi problemami. Wiadomo, że szwedzki artysta zmagał się od kilku z lat z kłopotami psychicznymi i zdrowotnymi, m.in. cierpiał na ostre zapalenie trzustki. Miewał też ataki paniki przed koncertami.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK