Avicii zostawił ogromny majątek. Miliony odziedziczą rodzice!

20.12.2018 12:28

Avicii pozostawił po sobie ogromny majątek. Szwedzkie media donoszą, że słynny DJ nie pozostawił po sobie testamentu. Oznacza to, że milionowa fortuna trafi do jego rodziców. Przypomnijmy, że Avicii popełnił samobójstwo w kwietniu 2018 roku.

Avicii fot. instagram.com/avicii/

Wielkie przeboje i mnóstwo koncertów pozwoliły Avicii’emu zarobić ogromne pieniądze. Szwedzkie media donoszą, że DJ pozostawił po sobie majątek w wysokości blisko 100 milionów złotych.

Co ciekawe, w trakcie swojej pełnej sukcesów kariery Avicii chętnie pomagał potrzebującym. Kilka lat temu kończąc jedną z tras koncertowych, przelał milion dolarów na konto fundacji zajmującej się problemem głodu w Stanach Zjednoczonych. Wspierał także szwedzką organizację dobroczynną Radiohjälpen.

Avicii zostawił milionowy spadek. Majątek trafi do rodziców

Artysta nie zdecydował się jednak zostawić testamentu, którego treść określałaby konkretnie spadkobiercę fortuny. Oznacza to, że zgodnie z prawem cały majątek trafi do jego rodzicówKlasa Berglinga i Anki Lidén. Będą także otrzymywać wszelkie tantiemy za wykorzystanie wszystkich utworów szwedzkiego DJ-a.

Avicii, a tak naprawdę Tim Bergling, zmarł 20 kwietnia w wieku 28 lat podczas pobytu w stolicy Omanu, gdzie spędzał wakacje. Jego ciało zostało znalezione w pokoju hotelowym.

Oficjalną przyczyną śmierci DJ-a było samobójstwo — poinformowała rodzina w oficjalnym komunikacie.

Bliscy artysty potwierdzili, że zmagał się on z osobistymi problemami. Wiadomo, że szwedzki artysta zmagał się od kilku z lat z kłopotami psychicznymi i zdrowotnymi, m.in. cierpiał na ostre zapalenie trzustki. Miewał też ataki paniki przed koncertami.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/dailymail.co.uk/PK

Oceń
Tagi