Zamknij

Avril Lavigne cierpi na boreliozę. Opowiedziała o chorobie w liście do fanów!

Redakcja
10.09.2018 14:52
Avril Lavigne
fot. Xavier Collin/Image Press/EAST NEWS

Ostatnie lata dla Avril Lavigne to niezwykle trudny czas. Od 2014 roku artystka zmaga się z boreliozą. Po wyczerpującej walce z chorobą Kanadyjka postanowiła w końcu wrócić do świata muzyki. Już niedługo ukaże się jej nowy singiel. Lavigne opublikowała list do fanów, w którym opowiedziała o zmaganiach z groźną chorobą.

Avril Lavigne cierpi na boreliozę. Opowiedziała o chorobie w liście do fanów

Avril Lavigne powraca do branży muzycznej po dłuższej przerwie. Kilka lat temu znana piosenkarka zdecydowała się wycofać z życia publicznego. Powodem była borelioza, na którą Kanadyjka zachorowała w 2014 roku.

Okazuje się, że zmagania z tą groźną, zakaźną chorobą były dla Lavigne naprawdę ciężkie i bolesne. Opowiedziała o nich w specjalnym liście do fanów, który kilka dni temu opublikowała na swojej stronie internetowej.

Ostatnie kilka lat spędziłam w domu, walcząc z boreliozą. Były to najgorsze lata mojego życia. Musiałam zmagać się z fizyczną i psychiczną walką — napisała artystka i dodała: — Pogodziłam się ze śmiercią i czułam, że moje ciało opada z sił. Wydawało mi się, że tonę. Jakbym zanurzała się pod wodę i musiała złapać powietrze. Nie byłam w stanie oddychać.

Avril Lavigne podziękowała wszystkim za wsparcie i przyznała, że nadal zmaga się z boreliozą. W trudnej walce z chorobą pomogła jej jednak muzyka. Swoje najnowsze utwory, które fani usłyszą już wkrótce, tworzyła, leżąc w łóżku. W liście wspomniała także, że zamierza zwrócić większą uwagę ludzi na boreliozę. Nieleczona i niezdiagnozowana może być niezwykle niebezpieczna dla człowieka. Aby pomóc w budowaniu świadomości o zagrożeniach związanych z tą chorobą, artystka założyła własną fundację.

Nowa piosenka Avril Lavigne

Avril Lavigne potwierdziła, że jej nowy singiel zatytułowany „Head Above Water” ukaże się już 19 września. Jak sama przyznała, była to pierwsza piosenka, którą stworzyła podczas walki z boreliozą.

Utwór będzie pierwszą zapowiedzią jej długo wyczekiwanego, szóstego albumu. Kanadyjka wydała swoją ostatnią płytę w 2013 roku. Nie osiągnęła ona jednak wielkiego sukcesu komercyjnego.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/nme.com/PK