Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Azjatycki gwiazdor muzyki popełnił samobójstwo. Wydano jego pośmiertny album

25.01.2018 15:52

W grudniu informacja o odejściu Kim Jong-hyuna wstrząsnęła fanami K-popu. Lider jednego z najsłynniejszych koreańskich zespołów odebrał sobie życie. Miesiąc po jego śmierci do sieci trafił pośmiertny album artysty.

Azjatycki gwiazdor muzyki popełnił samobójstwo. Wydano jego pośmiertny album fot. Youtube (SMTOWN)

Kim Jong-hyun, lider zespołu SHINee, zmarł 18 grudnia. Nieprzytomnego 27-latka znaleziono w jego mieszkaniu w Seulu i zabrano do szpitala, gdzie ostatecznie zmarł. Gwiazdor odebrał sobie życie — umarł na skutek zatrucia tlenkiem węgla. Niedługo później w sieci pojawił się jego list pożegnalny, w którym wspominał o swojej depresji, samotności, bólu i ciężkim życiu w świetle reflektorów.

Nowa płyta

23 stycznia swoją premierę miał kolejny krążek Kim Jong-hyuna zatytułowany „Poet | Artist”. Na płycie znalazło się jedenaście nowych utworów, w tym single „Shinin’” i „Before Our Spring”. Do utworów powstały także oficjalne teledyski — jeden z nich został nagrany przed śmiercią gwiazdora.

Wpływy ze sprzedaży albumu zostaną przekazane matce Koreańczyka, która zamierza założyć fundację oferującą pomoc i wsparcie osobom z problemami.

SHINee

Kim Jong-hyun był głównym wokalistą SHINee, popularnego boysbandu z Korei Południowej. Grupa wydała albumy zarówno w języku koreańskim, jak i japońskim.

Zmarły gwiazdor był uznawany za jednego z najlepszych performerów i tancerzy prezentujących muzykę z gatunku K-pop.

RadioZET.pl/billboard.com/PK

Oceń