Zamknij

BARANOVSKI z debiutanckim singlem „Dym”. Artysta odwiedził Radio ZET [WIDEO]

Redakcja
15.02.2018 20:00
BARANOVSKI z debiutanckim singlem „Dym”. Artysta odwiedził Radio ZET [WIDEO]

W środowym programie Marcina Wojciechowskiego odbyła się premiera wyjątkowego debiutu. Słuchacze Radia ZET usłyszeli jako pierwsi w Polsce utwór „Dym” autorstwa BARANOVSKIEGO. Artysta pojawił się osobiście w „Wieczorze z Radiem ZET” i opowiedział o swojej piosence.

Kim jest artysta pod tajemniczym pseudonimem BARANOVSKI? To Wojciech Baranowski, który po raz pierwszy dał się poznać szerszej publiczności w czwartej edycji „The Voice of Poland”. Jego castingowy występ z utworem „Here Comes the Sun” The Beatles zachwycił jurorów.

Wielu fanów polskiej muzyki może kojarzyć Wojtka także z koncertów popularnej elektronicznej grupy XXANAXX, z którą od kilku lat artysta współpracuje.

Przyszła jednak pora na rozpoczęcie własnej drogi artystycznej. BARANOVSKI przygotowuje się obecnie do wydania debiutanckiej płyty, a do swoich największych inspiracji zalicza m.in. Toma Odella, Kaleo, Chet Fakera, Tame Impala czy Paolo Nutiniego.

W trakcie środowego programu Marcina Wojciechowskiego mieliśmy okazję usłyszeć pierwszy oficjalny singiel zapowiadający debiut. Piosenka „Dym” pojawiła się na antenie Radia ZET, a zapowiedział ją sam artysta.

- Dym to jest żywioł. Akurat mamy Walentynki, więc to taki żywioł między dwoma osobami. Między kobietą a mężczyzną. Myślę, że tekst oddaje właśnie to, co dzieje się między ludźmi, kiedy robi się dym – powiedział BARANOVSKI.

Wojtek zaprosił także wszystkich słuchaczy na swój poznański koncert w ramach festiwalu Spring Break. Występ zaplanowano na 20 kwietnia w Blue Note Jazz Club.

W internecie można poznać już pierwszy zwiastun krążka, czyli utwór „Mamo”. Wyjątkowe live session zarejestrowano w jednym z podwarszawskich lasów przy kilkustopniowym mrozie.

RadioZET.pl/PK