Zamknij

BLACKPINK biją rekordy z nową piosenką „How You Like That”. K-pop podbija świat

09.07.2020 10:05
BLACKPINK
fot. Instagram

BLACKPINK podbijają świat z piosenką „How You Like That”. Nowy singiel girlsbandu k-pop pobił rekordy nie tylko w serwisie YouTube, ale także na amerykańskiej liście Billboardu.

BLACKPINK: nowy singiel How You Like That bije rekordy YouTube i Billboard

BLACKPINK wydały nowy singiel „How You Like That”, który bije rekordy popularności nie tylko w Azji, ale także na całym świecie.

Nowa piosenka południowokoreańskiego girlsbandu robi furorę w internecie. W dniu premiery teledysk BLACKPINK do „How You Like That” obejrzano ponad 86 milionów razy, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w historii Youtube. To jednak nie koniec sukcesów. Klip osiągnął 250 milionów wyświetleń w rekordowym czasie – zaledwie 12 dni od premiery.

BLACKPINK coraz lepiej radzą sobie również w Stanach Zjednoczonych. Singiel „How You Like That” zadebiutuje na rekordowym 33. miejscu słynnej listy Billboard Hot 100. To najlepszy wynik wśród girlsbandów z Korei Południowej. Utwór znalazł się także na 2. miejscu zestawienia Hot Digital Songs, przegrywając jedynie z „Wash Us In The Blood”, nową piosenką Kanye Westa i Travisa Scotta.

BLACKPINK: co to za zespół k-pop?

Zespół BLACKPINK tworzą cztery piosenkarki: Jisoo, Jennie, Rosé i Lisy. Na scenie pojawiły się w 2016 roku i niemal natychmiast zachwyciły fanów koreańskiego popu. Dziś są najpopularniejszym girlsbandem k-pop na świecie.

W 2019 roku BLACKPINK wystąpiły w trakcie legendarnego festiwalu Coachella, gdzie pojawiły się jako pierwszy zespół k-pop w historii.

Mają na swoim koncie jeden studyjny album, ale już we wrześniu tego roku ukaże się ich kolejna płyta. BLACKPINK współpracowały z największymi gwiazdami muzyki pop. W 2018 roku nagrały przebój „Kiss and Make Up” z Dua Lipą, a w 2020 roku pojawiły się w piosence „Sour Candy” Lady Gagi.

RadioZET.pl/forbes.com,billboard.com