Zamknij

BTS: 8 ciekawostek o słynnym zespole K-pop. Interesujące fakty o Koreańczykach

Piotr Krajewski
19.04.2019 15:43
BTS ciekawostki o zespole K-pop interesujące fakty o grupie z Korei Południowej
fot. mat. prasowe

BTS to obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie. Koreańska grupa cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w samej Korei, ale coraz częściej podbija serca słuchaczy z innych krajów. Poniżej prezentujemy kilka naprawdę interesujących ciekawostek na temat zespołu BTS, o których nie wszyscy mogą wiedzieć.

Muzyka BTS robi obecnie furorę niemal na całym świecie. Południowokoreański zespół K-pop może pochwalić się niesamowitym zainteresowanie w internecie, gdzie bije kolejne rekordy popularności. Teledysk do ich najnowszego singla „Boy With Luv” ostatnio sporo namieszał w serwisie YouTube, gdzie zaliczył najlepszy wynik w historii platformy.

>> BTS: kim jest zespół K-pop z Korei Południowej? [CZŁONKOWIE, KTO JEST KIM, ILE LAT]

Nic więc dziwnego, że wielu internautów szuka ciekawostek o BTS. Poniżej prezentujemy kilka interesujących faktów na temat najpopularniejszej muzycznej grupy z Korei Południowej.

BTS: ciekawostki o zespole K-pop z Korei Południowej

Co oznacza nazwa BTS? Okazuje się, że rozwija się ją jako Bangtan Boys czy Bangtan Sonyeondan (Bulletproof Boy Scouts, czyli „kuloodporni skauci”). Od niedawna zespół stworzył także nowe rozwinięcie swojej nazwy — Beyond The Scene.

BTS to pierwszy zespół k-pop w historii, którego album znalazł się na 1. miejscu listy „Billboard 200”, prestiżowego amerykańskiego notowania prezentującego najlepiej sprzedające się płyty na terenie Stanów Zjednoczonych. Mowa o krążku „Love Yourself: Tear” z 2018 roku.

Najnowszy teledysk BTS do "Boy With Luv" pobił wszelkie rekordy YouTube'a. Serwis internetowy potwierdził, że wideoklip osiągnął najlepszy wynik w historii platformy i może pochwalić się największą liczbą wyświetleń w ciągu 24 godzin od premiery. Pierwszego dnia obejrzano go ponad 78 milionów razy.

Kilka miesięcy temu koreański rząd nagrodził BTS prestiżowym orderem za zasługi kulturalne. Członkowie grupy są najmłodszymi osobami w historii Korei Południowej, które otrzymały ten tytuł.

Zespół rozpoczął działalność w 2013 roku i początkowo nagrywał przede wszystkim muzykę hip-hopową. W kolejnych latach twórczość grupy poszła w stronę K-popu.

W 2017 i 2018 roku członkowie zespołu byli najpopularniejszymi artystami ze wszystkich muzycznych gwiazd na Twitterze. To właśnie hasło „BTS” najczęściej padało w tym słynnym serwisie.

BTS nie skupiają się jedynie na muzyce. Koreańska formacja wspiera różne kampanie społeczne. Członkowie współpracowali m.in. z UNICEF, czyli organizacją humanitarną i rozwojową działająca na rzecz dzieci. Muzycy chętnie wypowiadają się również publicznie na wiele ważnych tematów związanych chociażby ze zdrowiem psychicznym czy prawami osób LGBTQ.

Członkowie BTS nie tylko śpiewają i rapują, ale także świetnie tańczą. W internecie można znaleźć wiele nagrań z ich wielogodzinnych prób tanecznych. Trzeba przyznać, że ruszają się świetnie.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK