Zamknij

BTS, czyli najsłynniejszy zespół z Korei Południowej. Ich muzyka robi furorę!

Redakcja
21.05.2018 15:59
BTS
fot. youtube (ibighit)

K-pop, czyli rodzaj muzyki tworzonej w Korei Południowej, staje się coraz popularniejszy nie tylko w Azji. Świadczy o tym sukces chociażby zespołu BTS, który zdobywa obecnie szczyty list przebojów w wielu krajach. Koreański zespół wydał właśnie nowy album i wystąpił na słynnej gali Billboard Music Awards 2018 w Las Vegas.

BTS, czyli zespół k-pop

BTS, znany także jak Bangtan Boys, to obecnie najsłynniejszy zespół w Korei Południowej. W 2018 roku siedmiu muzyków z Seulu, którzy należą do tej grupy, zostało okrzykniętych przez prestiżowy „Forbes” najbardziej wpływowymi południowokoreańskimi gwiazdami.

Okazuje się, że BTS staje się powoli światowym fenomenem w muzyce. Ich najnowszy, szósty już album zatytułowany „Love Yourself: Tear” robi furorę niemal na całym świecie, również w Polsce. Płyta znajduje się na szczycie listy bestsellerów popularnego sklepu iTunes w wielu krajach, m.in. w Australii, Kanadzie, Rosji, Szwecji, Indiach czy Chile.

Rosnąca popularność BTS poza granicami Azji sprawiła, że zespół zaczął pojawiać się na najważniejszych wydarzeniach w branży muzycznej. W niedzielę grupa z Korei Południowej nie tylko zjawiła się na słynnej gali Billboard Music Awards 2018 w Las Vegas, ale również wystąpiła tam ze swoim najnowszym singlem „Fake Love”, co wywołało ogromne poruszenie w sieci.

Zobacz także

Utwór, podobnie jak ich nowy album, bije rekordy popularności w internecie. W ciągu zaledwie kilku dni oficjalny teledysk do „Fake Love” obejrzano ponad 60 milionów razy, a obecność BTS na uroczystej gali w Stanach Zjednoczonych była komentowana ponad 3 miliony razy w serwisie Twitter.

Szaleństwo na punkcie BTS objawia się także podczas ich tras koncertowych. Najbliższe koncerty w ramach światowego tournée „BTS World Tour: Love Yourself” są niemal w całości wyprzedane. Jesienią zespół przyjedzie z trasą także do Europy, ale niestety ominie Polskę.

RadioZET.pl/PK