Zamknij

BTS pobili rekord YouTube'a. Ponad 100 milionów wyświetleń w ciągu doby

24.08.2020 13:30
BTS
fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

BTS pobili rekord YouTube’a. W ciągu pierwszych 24 godzin najnowszy teledysk zespołu k-pop do utworu „Dynamite” obejrzano ponad 100 milionów razy. Takiego wyniku w serwisie YouTube nie osiągnął żaden artysta na świecie.

BTS to zdecydowanie najpopularniejszy boysband k-pop, który cieszy się popularnością na całym świecie. Świadczy o tym chociażby najnowsze osiągnięcie zespołu.

Grupa z Korei Południowej pobiła właśnie wielki rekord serwisu YouTube. Wszystko za sprawą teledysku do nowego singla „Dynamite”. Klip może pochwalić się niesamowitym wynikiem.

BTS pobili rekord YouTube’a. Teledysk Dynamite z największą liczbą wyświetleń w historii

BTS pobili rekord YouTube’a. W ciągu pierwszych 24 godzin od premiery teledysk do piosenki „Dynamite” obejrzano nieco ponad 101 milionów razy. Czegoś takiego nie dokonał dotąd żaden artysta na świecie.

Wcześniejszy rekord należący do Blackpink, kolejnego słynnego zespołu z Korei Południowej, wynosił 86,3 miliona wyświetleń. Girlsband osiągnął ten wynik zaledwie dwa miesiące temu z wideoklipem do utworu „How You Like That”.

BTS: co to za zespół k-pop i co oznacza skrót w nazwie grupy?

BTS to zespół k-pop z Seulu, który zadebiutował w branży muzycznej w 2013 roku. Dziś ma na swoim koncie kilka albumów i znanych hitów, m.in. „Fake Love” czy „Boy with Luv”. Muzycy mieli okazję współpracować już chociażby z Halsey, Nicki Minaj, Zarą Larsson czy Lauv.

Co oznacza nazwa BTS? Rozwija się ją jako Bangtan Boys czy Bangtan Sonyeondan (Bulletproof Boy Scouts, czyli „kuloodporni skauci”). Zespół stworzył także anglojęzyczne rozwinięcie swojej nazwy — Beyond The Scene.

RadioZET.pl/variety.com