Zamknij

BTS wystąpił przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ. Grupa nagrała też klip w siedzibie organizacji

22.09.2021 10:52
BTS
fot. JOHN ANGELILLO/AFP/East News

BTS, koreański zespół k-popowy pojawił się w siedzibie ONZ. Muzycy nagrali tam teledysk oraz wystąpili przed Zgromadzeniem Ogólnym.

BTS znany również jako Beyond The Scene to jeden z najpopularniejszych zespołów w Korei Południowej. Skład grupy w 2013 roku uformowała wytwórnia Big Hit Entertainment. Od tamtego czasu k-popowy boys band zyskał fanów na całym świecie. W 2017 roku formacja zajęła 5. miejsce na liście najbardziej wpływowych osobistości w Korei. Zaledwie rok później muzycy znaleźli się na szczycie zestawienia.

BTS w ONZ. Zespół wystąpił przed Zgromadzeniem Ogólnym

Zespoły cieszące się tak ogromną popularnością jak BTS, mają często o wiele lepszy wpływ na młodzież niż autorytety w postaci rodziców, nauczycieli czy naukowców. Młodzi ludzie znacznie chętniej naśladują idoli niż osoby, których śladami "wypada" podążać. Dlatego prezydent Korei Południowej Moon Dze Ina przedstawił zespół przed Zgromadzeniem Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Członkowie BTS zostali wybrani przez prezydenta ONZ jako wysłannicy do spraw przyszłych pokoleń oraz kultury. Artyści stanęli przed Zgromadzeniem i opowiedzieli o swoich przemyśleniach oraz obawach dotyczących najbliższej przyszłości. Mówili również o frustracji, która rosła w nich podczas dwóch lat trwania pandemii, o walce z ubóstwem oraz zmianami klimatycznymi.

Jednym z celów wizyty BTS w siedzibie ONZ było promowanie szczepień przeciw COVID-19. Wszyscy muzycy oświadczyli, że przyjęli swoje dawki szczepionek, co umożliwia im spotkania z fanami.

BTS nakręcił klip do "Permission to Dance" w siedzibie ONZ

TVN24.pl zacytował wypowiedź Jungkooka, czyli Jeona Jung-Kooka, który wyznał:

Byłem zasmucony słysząc, że ceremonie rozpoczęcia i ukończenia szkoły musiały zostać odwołane. To są chwile w życiu, które chcesz uczcić, a anulowanie ich musiało być denerwujące. Mieliśmy złamane serce, gdy odwołano nasze od dawna zaplanowane trasy koncertowe.

Z kolei lider formacji BTS Kim Nam-Joon w swoim przemówieniu próbował przekonać wszystkich słuchaczy, że młode pokolenie nie jest stracone, a los młodzieży przesądzony. Podkreślił, że niektóre ruchy młodych osób mogą być niezauważalne lub niezrozumiałe dla dorosłych, nie oznacza to jednak zagubienia.

Jak sugeruje Kim Seok-Jin:

Zamiast "straconego pokolenia" bardziej odpowiednią nazwą byłoby "pokolenie powitalne", ponieważ zamiast obawiać się zmian, pokolenie to mówi "witaj" i idzie naprzód.

Podczas przemówienia artystów przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ został zaprezentowany także klip formacji. Muzycy zrealizowali teledysk do "Permission to Dance" w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Wideo ma już na koncie 12,5 miliona wyświetleń.

RadioZET.pl/TVN24.pl