Teraz gramy

Historyczny sukces BTS. Zespół k-pop podbija Amerykę!

28.05.2018 15:46

Południowokoreańska formacja BTS staje się prawdziwą światową sensacją za sprawą albumu „Love Yourself: Tear”. Grupa jest pierwszym w historii zespołem k-pop, którego płyta znalazła się na szczycie najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych.

BTS fot. Youtube (ibighit)

BTS z albumem numer jeden w USA

BTS podbija świat. Grupa jest pierwszym zespołem k-pop w historii, którego album znalazł się na 1. miejscu listy „Billboard 200”, prestiżowego amerykańskiego notowania prezentującego najlepiej sprzedające się płyty na terenie Stanów Zjednoczonych.

Co więcej, ich szósty krążek „Love Yourself: Tear” to pierwszy od 12 lat nieanglojęzyczny album na szczycie oficjalnej amerykańskiej listy sprzedaży. Ostatni raz udało się to słynnemu kwartetowi wokalnemu Il Divo z płytą „Ancora” w 2006 roku.

Wydawnictwo „Love Yourself: Tear”, które miało swoją premierę 18 maja, promuje singiel „Fake Love”. Wystarczyło jedynie kilka dni, aby oficjalny teledysk został obejrzany ponad 100 milionów razy, co jest jednym z najlepszych wyników w historii serwisu YouTube.

Grupa BTS, znana również jako Bangtan Boys, to obecnie najsłynniejszy zespół Korei Południowej. W 2018 roku siedmiu muzyków z Seulu, którzy należą do formacji, zostało okrzykniętych przez prestiżowy „Forbes” najbardziej wpływowymi południowokoreańskimi gwiazdami.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi