Zamknij

Historyczny sukces BTS. Zespół k-pop podbija Amerykę!

Redakcja
28.05.2018 15:46
BTS
fot. Youtube (ibighit)

Południowokoreańska formacja BTS staje się prawdziwą światową sensacją za sprawą albumu „Love Yourself: Tear”. Grupa jest pierwszym w historii zespołem k-pop, którego płyta znalazła się na szczycie najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych.

BTS z albumem numer jeden w USA

BTS podbija świat. Grupa jest pierwszym zespołem k-pop w historii, którego album znalazł się na 1. miejscu listy „Billboard 200”, prestiżowego amerykańskiego notowania prezentującego najlepiej sprzedające się płyty na terenie Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także

Co więcej, ich szósty krążek „Love Yourself: Tear” to pierwszy od 12 lat nieanglojęzyczny album na szczycie oficjalnej amerykańskiej listy sprzedaży. Ostatni raz udało się to słynnemu kwartetowi wokalnemu Il Divo z płytą „Ancora” w 2006 roku.

Wydawnictwo „Love Yourself: Tear”, które miało swoją premierę 18 maja, promuje singiel „Fake Love”. Wystarczyło jedynie kilka dni, aby oficjalny teledysk został obejrzany ponad 100 milionów razy, co jest jednym z najlepszych wyników w historii serwisu YouTube.

Grupa BTS, znana również jako Bangtan Boys, to obecnie najsłynniejszy zespół Korei Południowej. W 2018 roku siedmiu muzyków z Seulu, którzy należą do formacji, zostało okrzykniętych przez prestiżowy „Forbes” najbardziej wpływowymi południowokoreańskimi gwiazdami.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK