Zamknij

Baranovski prezentuje klip do nowego singla "Tęskno mi do gwiazd" [WIDEO]

16.06.2021 12:07
Baranovski
fot. Materiały prasowe/Warner Music Poland

Baranovski prezentuje najnowszy klip do singla "Tęskno mi do gwiazd". Utwór o niszczejącym świecie skłania do refleksji. Zobacz wyjątkowy teledysk Nathaniela Czarneckiego.

Baranovski, czyli 30-letni Wojtek Baranowski to wokalista, muzyk, producent i songwriter. Artysta znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku rozpoczął solową karierę. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii "fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kolejne 3 nominacje do Fryderyków pojawiły się w 2019 roku po premierze płyty "Zbiór", która uzyskała status złotej.

Baranovski z klipem do singla "Tęskno mi do gwiazd" [WIDEO]

Od premiery ostatniego singla Baranovskiego minęło ponad pół roku, jednak artysta w tym czasie nie próżnował. Muzyk pracował nad swoją drugą płytą, która ukaże się jeszcze w tym roku.

Materiał zapowiada singiel "Lubię być z nią", "Momenty" oraz "Wolność". Do przebojów dołącza właśnie kolejny utwór z nadchodzącego krążka.

O czym opowiada "Tęskno mi do gwiazd"? Autor odpowiada słowami:

Ta piosenka to historia podróży. Opowieść o niszczejącym świecie, który obrał kolizyjny kurs. Jedyną szansą na przetrwanie jest powrót - do gwiazd, do marzeń, do domu.

Baranovski z singlem "Tęskno mi do gwiazd". Reakcje fanów

Do "Tęskno mi do gwiazd” powstał wyjątkowy teledysk w reżyserii Nathaniela Czarneckiego, który w metaforyczny sposób odnosi się do tekstu piosenki, a jednocześnie jest ukłonem w stronę bliskiej Baranovskiemu estetyki retro. W klipie poza samym artystą i jego zespołem wystąpili: aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, Kinga Ilgner oraz znany choreograf, tancerz i reżyser teatralny Leszek Bzdyl.

Fani Baranovskiego docenili jego najnowsze dzieło. Pod klipem znajdziemy wiele pozytywnych komentarzy.

"Extra utwór, słuchawki, zamknąć oczy i odlecieć" - brzmi jeden z komentarzy pod klipem.

"Miałem przeczucie, będąc na koncercie, że to będzie hicior i tego się trzymam." - pisze Darek.

"Genialna piosenka" - dodaje Joanna.

Jak widać, utwór skłania słuchaczy do głębszych przemyśleń.

"Ja już naprawdę nie widzę światełka w tunelu, sadystyczni, chciwi idioci dorwali się do władzy na świecie" - gorzko komentuje rzeczywistość pod nowym kipem Baranovskiego jeden ze słuchaczy.