Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Barbara Dunin nie żyje. Gwiazda estrady zmarła w wieku 76 lat

14.01.2020 20:41

Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje. Piosenkarka, wdowa po Zbigniewie Kurtyczu zmarła 12 stycznia 2020 w wieku 76 lat w Warszawie. 

Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje fot. Agnieszka K. Jurek/East News

Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje

Piosenkarka Barbara Dunin zmarła 12 stycznia 2020 roku. Publiczność zapamiętała ją głównie jako żonę Zbigniewa Kurtycza, piosenkarza znanego z przeboju "Cicha woda". Ale w przeszłości Barbara Dunin zapisała się na kartach polskiej piosenki jako wykonawczyni przeboju "Żeby się ludzie kochali". Utwór wykonywała w duecie z mężem, podbijając numerem listy przebojów w latach 60.

Zmarła Barbara Dunin zaczęła karierę solową w 1962 roku w Estradzie Krakowskiej. W 1966 podczas festiwalu w Rostocku zdobyła wyróżnienie za piosenkę "Nic się nie zmieniło". Występowała także w krakowskim kabarecie "Przy szabasowych świecach" i na deskach stołecznego Teatru Syrena.  

W 2006 wspólnie ze Zbigniewem Kurtyczem otrzymała wyróżnienie Złote Liście Retro. W maju 2012 została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Od 30 stycznia 2015 roku była wdową po Zbigniewie Kurtyczu.

Barbara Dunin-Kurtycz zmarła w wieku 76 lat. Przyczyny śmierci na razie nie zostały podane do oficjalnej wiadomości. 

kurtr fot. East News

RadioZET.pl/jw

Oceń