Zamknij

Baron ma młodszego brata, który też jest artystą. Występuje w bardzo znanym zespole

14.10.2021 13:47
Aleksander Baron
fot. Karol Makurat/REPORTER

Baron znany jako trener "The Voice of Poland" ma młodszego brata, który również jest muzykiem. Artysta gra w znanym zespole rockowym.

Baron, a właściwie Aleksander Milwiw-Baron to polski gitarzysta, kompozytor, multiinstrumentalista znany z zespołu Afromental. Muzyk współpracował z artystami takimi jak Mrozu, EastWest Rockers, Mesajah, Maria Sadowska, a w latach 2016-2017 uczestniczył w koncertach Hansa Zimmera. W 2013 roku zadebiutował razem z Tomaszem Lachem jako trener w programie "The Voice of Poland".

Aleksander to niejedyny muzykalny członek rodziny Baronów. Ojciec artysty — Piotr Baron to znany saksofonista jazzowy. Muzyką zajmuje się także jego młodszy brat - Adam.

Adam Baron - kim jest młodszy brat Aleksandra Barona?

Adam Baron od 11 lat udziela się w grupie Pink Freud. Muzyk gra na trąbce oraz gra na klawiszach, jednak podobnie jak jego starszy brat jest multiinstrumentalistą i potrafi komponować. Oprócz tego jest także producentem muzycznym oraz wykłada w Szkole Muzyki Nowoczesnej.

Grupa Pink Freud to jazzowa formacja założona w 1998 roku w Gdańsku przez Wojtka Mazolewskiego. Artyści w 2008 roku z materiałem "Alchemia" zostali nominowani do Nagrody Muzycznej Programu Trzeciego "Mateusz". W 2013 roku muzyka zespołu pojawiła się na albumie Męskiego Grania.