Zamknij

Bastille w wywiadzie dla Radia ZET. Rozmowa o nowym singlu „survivin’” już w czwartek

15.10.2020 11:12
Bastille
fot. mat. prasowe

Dan Smith z Bastille pojawi się na antenie Radia ZET, gdzie opowie naszym słuchaczom o najnowszym singlu zespołu zatytułowanym „survivin’” i kolejnych planach brytyjskiej grupy. Wywiad w Radiu ZET już w czwartek po godz. 20:00.

Bastille powrócili z singlem „survivin’”, w którym prezentują zupełnie nowe brzmienie. Do utworu powstał animowany teledysk.

Bastille w nowym singlu „survivin’”

Bastille zaprezentowali nową piosenkę „survivin’”, w której Dan Smith zastanawia się nad niepokojem, wątpieniem w samego siebie oraz przytłaczającym współczesnym światem.

Jak zdradził lider brytyjskiego zespołu, prace nad singlem rozpoczęły się kilka miesięcy przed wybuchem pandemii. Wraz z utworem grupa chciała podsumować wszystkie wzloty i upadki w trakcie dotychczasowej kariery Bastille.

Na początku lockdownu czułem się bardzo skrępowany tym, że napisałem piosenkę, która niechcący tak dobrze wpisała się w otaczającą nas rzeczywistość, ale potem uświadomiłem sobie, że 2020 to rok, w którym przestaliśmy udawać, że wszystko jest ok

Dan Smith

Bastille opublikowali animowany klip do „survivin’”. Za reżyserię odpowiada brytyjsko-irański reżyser Reza Dolatabadi, a teledysk jest zainspirowany zarówno twórczością Edwarda Hoppera, jak i Federico Felliniego.

Chciałem nadać klipowi klimat kinowego blockbustera. Aby osiągnąć ten cel, zbudowaliśmy całe miasto w 3D oraz zabezpieczyliśmy wszystkie możliwe ujęcia kamery oraz ruchy, a następnie animowaliśmy postaci na trójwymiarowych layoutach — zdradza reżyser.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK