Zamknij

Beata Kozidrak skazana za jazdę pod wpływem alkoholu. Znamy wyrok sądu

10.11.2021 15:34
Beata Kozidrak
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East

Beata Kozidrak usłyszała wyrok sądu w sprawie wydarzeń z września tego roku. Artystka prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Jaką otrzymała karę?

Beata Kozidrak została zatrzymana przez policję we wrześniu tego roku na alei Niepodległości. Artystka jechała zygzakiem w stronę warszawskiego Mokotowa. Jak poinformowała policja, po przebadaniu gwiazdy alkomatem okazało się, że  ma ona dwa promile alkoholu w organizmie.

Beata Kozidrak winna jazdy po alkoholu. Zapadła decyzja sądu

Policjanci zabrali prawo jazdy wokalistce. Kozidrak usłyszała zarzuty prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. W połowie października akt oskarżenia przeciwko gwieździe trafiło do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów.

W międzyczasie  Beata Kozidrak przeprosiła wszystkich fanów za swoje zachowanie, a nawet zaczęła ponownie pojawiać się na scenie. Wielu słuchaczy artystki szybko wybaczyło jej niedopuszczalne zachowanie, które mogło skończyć się tragedią, jednak wizerunek wokalistki bardzo mocno ucierpiał.

Beata Kozidrak ukarana za jazdę po alkoholu. Jaki usłyszała wyrok?

Beata Kozidrak odmówiła składania wyjaśnień i przyznała się do winy. Za przewinienia wokalistce groziła grzywna, a nawet kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2.

Jak czytamy na portalu TVP Info, 29 października zapadł wyrok w sprawie wokalistki Bajm. Sąd uznał Beatę Kozidrak winną zarzucanych jej czynów. Artystka została skazana na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Kobieta otrzymała również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na pięć lat. Kozidrak będzie musiała także wpłacić kwotę 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Jak czytamy na tvp.info, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz zapewnia, że prokuratura złoży sprzeciw wobec wydanego wyroku.

W ocenie oskarżyciela publicznego orzeczona wobec oskarżonej kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności popełnienia czynu – stanu nietrzeźwości, jak też stopnia zagrożenia bezpieczeństwa, które swoim zachowaniem wywołała oskarżona.

RadioZET.pl/TVP Info