Zamknij

Beata Kozidrak nagrała utwór "Bliżej" o Lublinie. W mieście odsłonięto jej mural [FOTO]

20.11.2020 11:03
Beata Kozidrak
fot. mat. prasowe

Beata Kozidrak nagrała nową piosenkę „Bliżej”, która jest inspirowana klimatem Lublina, jej rodzinnego miasta. Z tej okazji w czwartek odsłonięto mural gwiazdy na jednym z budynków w samym centrum Lublina.

Beata Kozidrak powraca z nową piosenką. Utwór „Bliżej” powstał w ramach projektu „Miasto Muzyka”, czyli wyjątkowej akcji Empik Music opartej o artystyczne duety muzycznych gwiazd z miastami. Celem inicjatywy jest podkreślenie roli lokalnych społeczności, wspólnoty miejsc, własnych korzeni.

Wokalistka postanowiła nagrać utwór inspirowany swoim rodzinnym Lublinem, gdzie w czwartek odsłonięto mural poświęcony Beacie Kozidrak.

Beata Kozidrak nagrała piosenkę „Bliżej” o Lublinie. W mieście odsłonięto jej mural

Beata Kozidrak zaprezentowała piosenkę „Bliżej”, w której nawiązała do klimatu miasta i swoich osobistych wspomnień. Z tej okazji powstało również wideo, gdzie możemy zobaczyć m.in. Plac Zamkowy, ulicę Grodzką, Złotą, Krakowskie Przedmieście czy III Liceum Ogólnokształcące Unii Lubelskiej, do którego uczęszczała wokalistka Bajmu.

Lublin to miasto, które zawsze będzie bliskie mojemu sercu. Tu się urodziłam, tu wychowałam. Moje dzieciństwo to lubelska Starówka i kamienica przy ulicy Grodzkiej, gdzie mieszkaliśmy. Znałam tam każdy kąt. Z koleżankami często bawiłyśmy się pod lubelskim zamkiem, a mama wołała mnie z okna kamienicy. Muzyka bardzo szybko stała się całym moim światem. Gdy byłam w liceum już powstał BAJM i grałam pierwsze koncerty! Kiedy wraz z Bajmem świętowaliśmy dwa lata temu swoje 40-lecie, nie mogłam uwierzyć, że na placu Zamkowym jest 40 tys. osób. Czuję, że jestem związana z tym miejscem. Kocham to miasto, jego mieszkańców i cieszę się, że mogę zaprezentować utwór, który jest dedykowany Lublinowi — mówi piosenkarka.

W ramach projektu „Miasto Muzyka” odsłonięto również mural Beaty Kozidrak w Lublinie. Dzieło artystyczne powstało w samym centrum miasta na budynku Astorii przy skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście, Lipowej oraz Alei Racławickich.

Nowego utworu Beaty Kozidrak „Bliżej” można posłuchać w całości w aplikacji Empik Music. Piosenkę stworzył znany producent Piotr Krygier „Duit”.

Mural Beaty Kozidrak Lublin
fot. mat. prasowe

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK