Zamknij

Beata Kozidrak wspomina Korę. Opowiedziała o pierwszym spotkaniu w 1979 roku!

Redakcja
21.08.2018 12:27
Beata Kozidrak Kora
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News, Tomasz Zukowski/East News

Kora zmarła 28 lipca. W ostatnich tygodniach legendarną liderkę zespołu Maanam wspominało wielu polskich artystów. Podczas TOP of the TOP Sopot Festival Beata Kozidrak opowiedziała „Faktowi” o pierwszym spotkaniu z Korą. Było to na festiwalu w Opolu w 1979 roku.

Beata Kozidrak wspomina Korę. Pierwsze spotkanie

W trakcie tegorocznego festiwalu w Sopocie Beata Kozidrak opowiedziała o swoim pierwszym spotkaniu z Korą. Przypomnijmy, że legendarna artystka zmarła 28 lipca w wieku 67 lat.

ZOBACZ TEŻ: Ostatnie zdjęcie Kory przed śmiercią. Opublikowała je w swoje urodziny! [FOTO]

Beata Kozidrak przyznała, że poznała gwiazdę Maanamu w trakcie festiwalu w Opolu w 1979 roku. Liderka zespołu Bajm miała wówczas 19 lat i dopiero stawiała swoje pierwsze kroki w branży muzycznej.

Była artystką. Wiedziała, czego chce. Ja jeszcze wtedy nie bardzo. Poszukiwałam. To był moment niesamowity. Podeszła do mnie, przywitała się, wzięła moją czerwoną pomadkę i pomalowała sobie nią usta. Spojrzałam wtedy na nią i pomyślałam: „Ale pewna siebie kobieta” — powiedziała „Faktowi” Beata Kozidrak i przyznała, że Kora była inspiracją dla wszystkich.

Kora, czyli Olga Jackowska Sipowicz, zmarła w sobotę, 28 lipca. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od wielu lat zmagała się z chorobą nowotworową. Odeszła w swoim domu leżącym na ukochanym Roztoczu w województwie lubelskim. Została pochowana na warszawskich Powązkach. ( ZDJĘCIA Z POGRZEBU)

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/fakt.pl/PK