Zamknij

Behemoth dołącza do nowej płyty model kościoła. To w nim muzycy zagrali koncert

22.09.2021 16:24
Behemoth
fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/East News

Behemoth zapowiedział nowe wydawnictwo. Album "In Absentia Dei" został zarejestrowany we wrześniu 2020 roku na terenie opuszczonego polskiego kościoła.

Behemoth na czele z Adamem Darskim nie jest, mówiąc delikatnie, ulubioną formacją katolickiego środowiska. Lider zespołu ma na koncie kilka pozwów, w których zarzuca mu się obrazę uczuć religijnych. Jedna ze spraw toczących się przeciw wokaliście została niedawno zakończona, a Nergala uniewinniono. Sąd podkreślił, że zdjęcie, na którym widnieje zdeptany obraz Matki Boskiej, znajdowało się na stronie, która została objęta klauzulą ostrzegającą przed jej treściami. Tym samym Nergal udowodnił, że nie działa z zamiarem celowego obrażania uczuć osób spoza grona jego obserwatorów.

Behemoth dołącza do nowej płyty model kościoła 

We wrześniu 2020 po długich miesiącach uniemożliwiających zespołom granie koncertów ze względu na koronawirusa, Behemoth zorganizował wyjątkowe wydarzenie online. Artyści zagrali koncert w murach starego, opuszczonego kościoła w jednej z wsi w Polsce. Występ nabrał wręcz teatralnego charakteru, jednak ze względu na miejsce, w którym się odbył,  budziło kontrowersje w niektórych środowiskach.

Realizacja koncertu "In Absentia Dei" produkowanego przez polską Grupę 13 była naprawdę imponująca. Kamery obecne w pomieszczeniu rejestrowały występ w rozdzielczości 4K z ośmiu różnych kątów. Wyjątkowe wydarzenie zostanie wydane w formie audio i wideo, a premierę płyty zapowiedziano na 17 grudnia.

Jak opowiada Nergal:

"In Absentia Dei" było ogromnym wyzwaniem i ryzykiem, ale okazała się wielkim sukcesem artystycznym i komercyjnym. Reakcja na to wydarzenie była absolutnie genialna - postawiliśmy tym wydarzeniem poprzeczkę bardzo wysoko.

Behemoth wydaje płytę live "In Absentia Dei" 

Na oficjalnej stronie Behemotha ruszyła już przedsprzedaż wyjątkowego wydawnictwa. Tu również nie obyło się bez kontrowersyjnego ruchu ze strony zespołu.

Muzycy umożliwili fanom zakup limitowanego nakładu płyt winylowych podpisanych przez poszczególnych członków zespołu. Do zestawu trzech krążków zostanie dołączony model kościoła do samodzielnego złożenia. Nakład każdej wersji to oczywiście 666 sztuk.

Zwiastun wyjątkowego wydawnictwa Behemotha można obejrzeć poniżej:

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]