Zamknij

„Bella Ciao” po polsku. Wersja ze strajku kobiet podbija internet: „Wara od nas” [WIDEO]

27.10.2020 11:30
Strajk kobiet w Polsce
fot. Piotr Molecki/East News

„Bella Ciao” po polsku na protestach w Polsce. W trakcie strajku kobiet w Krakowie zaprezentowano polską wersję słynnej włoskiej pieśni znanej m.in. z serialu „Dom z papieru”. Słowa „Bella Ciao” po polsku nawiązują do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wideo pobija internet.

Strajk kobiet w Polsce trwa już od kilku dni. Na terenie całego kraju trwają bardzo liczne protesty przeciwko wyrokowi  Trybunału Konstytucyjnego. Organ stwierdził, że  aborcja ze względu na wady płodu jest niezgodna z konstytucją.

W trakcie strajku kobiet w Polsce zespół Di Libe brent wi a nase Szmate zaprezentował polską wersję pieśni „Bella Ciao”, której słowa nawiązują do obecnej sytuacji w naszym kraju. Nagranie natychmiast stało się hitem internetu.

Dua Lipa wspiera strajk kobiet w Polsce. Słynna piosenkarka zareagowała na protesty

„Bella Ciao” po polsku. Wersja ze strajku kobiet podbija internet [WIDEO]

„Bella Ciao” po polsku hitem internetu. Podczas poniedziałkowego protestu w Krakowie zespół Di Libe brent wi a nase Szmate zaprezentował utwór „Tortury Ciało”, polską wersję popularnej włoskiej pieśni partyzanckiej. Autorką słów jest Łaja Szkło.

Pewnego czwartku polski Trybunał chciał przejąć moje ciało, twoje ciało, ciało ciało ciało! Pewnego czwartku polski Trybunał wyrzekł nam wojnę w biały dzień

brzmią polskie słowa "Bella Ciao"

Nagranie z polską wersją „Bella Ciao” podbija internet. Tylko na Facebooku wideo udostępniono kilka tysięcy razy.

Piękne! To powinien być nasz hymn! — zachwycają się uczestniczki protestów w Polsce.

Bella Ciao: co to za pieśń?

„Bella Ciao” to popularna pieśń włoskich partyzantów antyfaszystowskich, która powstała w latach czterdziestych. Słowa utworu nawiązują do wolności i stawiania oporu.

W ostatnich latach pieśń zdobyła ogromną popularność za sprawą serialu NetflixaDom z papieru, gdzie utwór jest jednym z głównych motywów muzycznych produkcji.