Zamknij

Benedykt Kunicki nie żyje. Muzyk bluesowy i twórca Jimiway Blues Festival miał 68 lat

03.12.2020 12:13
Benedykt Kunicki
fot. Youtube screen

Benedykt Kunicki nie żyje. Słynny muzyk bluesowy i twórca popularnego na całym świecie Jimiway Blues Festival zmarł w wieku 68 lat.

Benedykt Kunicki nie żyje. Polski muzyk bluesowy zasłynął z niezwykle popularnego w branży Jimiway Blues Festival, którego był twórcą i dyrektorem. Zmarł w wieku 68 lat.

Benedykt Kunicki nie żyje. Muzyk bluesowy i twórca Jimiway Blues Festival miał 68 lat

Benedykt Kunicki zmarł we wtorek, 1 grudnia. Informacja o śmierci muzyka pojawiła się na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

- Odszedł od Nas do Świata Wiecznego Bluesa Benedykt Kunicki. Jak mawiał: "Niech Blues będzie z Wami" - czytamy w pożegnalnym wpisie.

Nie żyje Jerry Demara, gwiazdor "The Voice". 42-latek zmarł przez zastrzyki witaminowe?

Kim był Benedykt Kunicki?

68-letni Benedykt Kunicki był gwiazdą polskiej muzyki bluesowej. Zasłynął jednak także jako twórca i dyrektor Jimiway Blues Festival w Ostrowie Wielkopolskim, który cieszył się popularnością na całym świecie.

Odbywający się od 1994 roku festiwal przyciągał bluesowych muzyków i gości nie tylko z Polski, ale także całej Europy, Stanów Zjednoczonych i Australii.

Festiwal został doceniony m.in. przez amerykańską organizację Blues Foundation z Memphis, która w 2019 roku nagrodziła polską imprezę prestiżową nagrodą „Keeping the Blues Alive Award” za ogromny wkład w rozwój i promocję bluesa.

Garrett Lockhart nie żyje. Popularny DJ i_o miał zaledwie 30 lat

RadioZET.pl/kurierostrowski.pl