Zamknij

37. urodziny Beyoncé. Tak zmieniała się gwiazda muzyki [ZDJĘCIA]

Redakcja
04.09.2018 09:50
Beyonce
fot. East News (THUNDER, R Chiang/Splash News), ons.pl

Beyoncé, jedna z najsłynniejszych amerykańskich artystek, obchodzi 4 września swoje 37. urodziny. Jej utwory i albumy uwielbiają miliony słuchaczy na całym świecie. Dziś prezentujemy Wam zdjęcia, na których widać, jak Beyoncé zmieniła się w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Zobaczcie galerię!

Beyoncé: 37. urodziny

Beyoncé Giselle Knowles-Carter urodziła się 4 września 1981 roku w teksańskim Houston. Od najmłodszych lat artystka występowała jako tancerka. Jej wielki talent wokalny odkrył jeden z jej trenerów. Niedługo potem Amerykanka zaczęła brać udział w konkursach i dołączyła do kilku chórów.

Na początku lat dziewięćdziesiątych poznała LaTavię Roberson i Kelly Rowland, z którymi założyła zespół Girl's Tyme. Do składu dołączyło jeszcze kilka innych dziewczyn. Zespół wziął udział w „Star Search”, najpopularniejszym wówczas talent show w USA.

W kolejnych latach grupa zmieniała kilkukrotnie nazwy, a jej głównym menadżerem został Mathew Knowles, ojciec Beyoncé. W 1996 roku formacja zmieniła nazwę na Destiny’s Child, a dwa lata później wydała swój debiutancki krążek.

Girlsband odnosił niewyobrażalne sukcesy. Grupa z Knowles na czele wydała łącznie pięć multiplatynowych albumów, nagrała słynne przeboje „Survivor”, „Say My Name” czy „Lose My Breath” i koncertowała na całym świecie. Destiny’s Child funkcjonowało do 2006 roku.

Z roku na rok popularność Beyoncé rosła. Piosenkarka zaczęła karierę solową w 2003 roku — jeszcze w momencie grania w zespole. W ciągu kilkunastu lat działalności wydała 6 studyjnych krążków i ponad 60 singli. Dziś jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii muzyki. Na swoim koncie ma aż 22 nagrody i 63 nominacje do prestiżowej nagrody Grammy, co czyni ją najczęściej nominowaną kobietą w dziejach tej gali.

Do jej największych hitów należą takie utwory jak „Crazy in Love”, „Naughty Girl”, „Irreplaceable”, „If I Were a Boy, „Single Ladies (Put a Ring on It)”, „Halo”, „Love on Top” czy „Drunk In Love”.

RadioZET.pl/PK