Teraz gramy

Beyoncé najbardziej wpływową kobietą w branży muzycznej. Pokonała Taylor Swift i Adele!

01.10.2018 11:54

Beyoncé została wybrana najbardziej wpływową kobietą w branży muzycznej. Taką decyzją podjął panel ekspertów w programie „Woman’s Hour” w BBC Radio 4. W zestawieniu znalazły się także m.in. Taylor Swift i Adele.

Adele Beyonce Taylor Swift fot. AFP/EAST NEWS

Beyoncé najbardziej wpływową kobietą w branży muzycznej

Beyoncé została uznana za najbardziej wpływową kobietę w branży muzycznej. 37-latka znalazła się na szczycie listy przygotowanej przez ekspertów w programie „Woman’s Hour” nadawanym na antenie BBC Radio 4. W zestawieniu, biorącym pod uwagę działalność w ostatnich 12 miesiącach, znalazły się nie tylko piosenkarki, ale także m.in. dyrygentki czy kobiety zarządzające wytwórniami muzycznymi.

Dlaczego wygrała Beyoncé? Według ekspertów artystka zasłużyła na ten tytuł ze względu m.in. na jej twórczość, w której często odwołuje się do polityki, kwestii praw kobiet i czarnoskórych obywateli Stanów Zjednoczonych. Popiera aktywizm, feminizm, humanitaryzm oraz chętnie mówi głośno o byciu matką. 

W najlepszej dwudziestce zestawienia BBC Radio 4 wyróżniono także m.in. Taylor Swift (2. miejsce), Adele (4. miejsce), Cardi B (14. miejsce), Się (15. miejsce) i Duę Lipę (20. miejsce).

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.com/PK

Oceń
Tagi