Zamknij

Billie Eilish i jej nowy singiel podbijają sieć. 17-latka najważniejszą debiutantką 2019 roku [WIDEO]

Redakcja
05.02.2019 12:03
Billie Eilish
fot. mat. prasowe

Billie Eilish to nowa postać na scenie muzycznej, którą ogłoszono już najważniejszą debiutantką 2019 roku. Już niedługo ukaże się jej pierwsza płyta, a nowy singiel „bury a friend” robi furorę w sieci. W ciągu zaledwie kilku dni oficjalny teledysk 17-latki obejrzano kilkadziesiąt milionów razy.

Billie Eilish to amerykańska piosenkarka, która szturmem podbija świat swoją intrygującą muzyką. Jej single mogą pochwalić się ogromną ilością odtworzeń w serwisach streamingowych, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń na YouTube. Wielu krytyków zgodnie ogłosiło ją najważniejszą debiutantką 2019 roku.

Debiutancka płyta Billie Eilish nosi tytuł „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” i ukaże się już 29 marca. Została napisana, wyprodukowana i nagrana w całości przez samą 17-letnią piosenkarkę. Wszystko wskazuje na to, że album z 14 piosenkami osiągnie duży sukces. Pierwsza EP-ka wokalistki „don’t smile at me”, od 18 miesięcy nie znika z zestawienia Billboard Top 200 i ma już ponad 5 miliardów globalnych streamów.

Billie Eilish
fot. mat. prasowe

Billie Eilish — „bury a friend”. Nowy singiel

Billie Eilish zasłynęła z niezwykle mrocznej i tajemniczej muzyki, co potwierdza jej nowy singiel „bury a friend”. Artystka stworzyła utwór razem ze swoim starszym bratem Finneasem O’Connellem.

W sieci pojawił się także oficjalny klip, który już bije rekordy popularności. W ciągu tylko kilku dni od premiery niepokojący i osadzony w klimacie horroru teledysk obejrzano niemal 30 milionów razy.

Kiedy nagraliśmy „bury a friend”, w mojej głowie powstał kompletny pomysł na cały album. Od razu wiedziałam, o czym ma być, jak będzie wyglądała jego strona wizualna i na jakim odbiorze materiału mi zależy. Ten jeden kawałek zainspirował całą płytę. „bury a friend” to opowieść z perspektywy potwora, który mieszka pod moim łóżkiem. Próbuję wczuć się w myśli i uczucia tej kreatury. To ja jestem tym potworem, bo jestem swoim największym wrogiem. Mogę też być potworem pod Twoim łóżkiem — mówi Billie Eilish.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK