Zamknij

Billie Eilish przeprasza za rasistowskie wideo. "Chce mi się rzygać, gdy to słyszę"

22.06.2021 14:00
Billie Eilish
fot. CBS/Ferrari Press/East News

Billie Eilish zamieściła w swoich mediach społecznościowych przeprosiny. Dotyczą one nagrania, na którym wypowiada się w sposób rasistowski na temat Azjatów.

Billie Eilish zachwyciła niedawno swoim nowym wizerunkiem oraz muzyką. Dziewczyna znana z oversize'wych kreacji i luźnego stylu, pokazała się w zupełnie nowej odsłonie. Jej zdjęcia z sesji zdjęciowej do magazynu "Vogue" pobiły Instagramowy rekord reakcji.

Billie Eilish przeprasza za rasistowskie wideo

Wokalistka patrzy w przyszłość, rozwija się i promuje w sieci ważne treści. Mówi o akceptacji, ciałopozytywności i sile kobiet. Jednak ma również na sumieniu słowa, których dzisiaj żałuje.

W mediach społecznościowych zaczęło krążyć nagranie, na którym Eilish miała używać "antyazjatyckich obelg". Billie odniosła się do wideo i przeprosiła za swoje zachowanie.

Film pojawił się na TikToku. Eilish prezentowała na nim piosenkę, która zawierała obelgi skierowane w stronę Azjatów. Billie napisała długie oświadczenie, w którym napisała:

W tamtym czasie nie wiedziałam, że to był obraźliwy termin, używany przeciwko członkom społeczności azjatyckiej. Jestem zbulwersowana i zawstydzona, chce mi się rzygać, kiedy uświadamiam sobie, że wypowiedziałam to słowo.

Na nagraniu wokalistka mogła mieć około 13 lat. Jednak piosenkarka nie usprawiedliwia swojego zachowania wiekiem.

Mój wiek i ówczesny brak wiedzy mnie nie usprawiedliwiają. To zadało komuś ból i za to przepraszam.

Artystka nie przytoczyła zwrotu, za który przeprosiła.

RadioZET.pl/NME